מסתמן: גבעת האולפנה "תוזז" בשלמותה לקרקע אחרת במבצע מורכב

נמצא פתרון שעשוי לשמור על שכונת גבעת האולפנה בבית אל. גורמים בישראל פנו לחברה הולנדית שהעתיקה את בתי הטמפלרים בת"א לפני חמש שנים, על מנת שיעתיקו את בתי שכונת האולפנה בשלמותם לקרקע ישראלית

חמישה שבועות נותרו עד למועד האחרון בו התחייבה הממשלה לבג"ץ לפנות את שכונת גבעת האולפנה בבית אל, ובימים האחרונים ישנם מאמצים קדחתניים מצד כל הגורמים המעורבים בעניין למציאת פתרון שישביע את רצונם את אנשי השכונה ופעילי הימין.

כעת נראה כי במשרד ראש הממשלה, משרד הביטחון ומנהל מקרקעי ישראל מצאו ככל הנראה פתרון לפיו יועתקו הבתים בשלמותם אל קרקע בבעלות המדינה, הנמצאת כמה עשרות מטרים מהשכונה.

ההעתקה תתבצע באותו מתווה של פינוי שכונת הטמפלרים סמוך לבסיס הקריה בת"א בשנת 2007, שם הועברו הבתים כמה עשרות מטרים דרומה במהלך שיפוץ רחוב קפלן. לשם כך כבר יצרו קשר עם החברה ההולנדית שביצעה אז את ההעתקה בת"א.

בשל העובדה שגורמים במשרד הביטחון אישרו את הידיעה, ניתן ללמוד שההחלטה על המבצע המורכב צריכה זריזה מאוד, כך שהמשפחות יוכלו לחזור לבתיהם גם אם יוצבו על קרקע אחרת, וכמובן יזכו לפיצוי.

אתמול: "חוק ההסדרה" נדחה

אמש החליטה סיעת האיחוד הלאומי שלא להעלות להצבעה את "חוק ההסדרה" שנועד למנוע את הרס שכונת האולפנה בבית אל.

להחלטה קדמו מגעים ליליים בין לשכת ראש הממשלה בתיווך ראש לשכתו לשעבר, נתן אשל, שבהם התחייב נתניהו לפעול למציאת פתרון תוך שבועיים.

שר הביטחון, אהוד ברק, התייחס מוקדם יותר היום לנושא ואמר כי הוא מתנגד בתוקף להצעת החוק. "מדובר בהצעת חוק שמזיקה למדינת ישראל, לממשלת ישראל ולמפעל ההתיישבות ותשמש נשק אפקטיבי בידי יריביי ישראל בזירה הבינלאומית ובמערכות המשפט הבינלאומיות", אמר ברק.

"במדינה מתקדמת אין אפשרות לחוקק חוק שיבטל פסק דין קונקרטי וחלוט של בג"ץ. בית-אל הוא יישוב גדול וחשוב שעתיד להישאר חלק מישראל בכל הסדר עתידי. הפתרון שיימצא צריך לשלב ביצוע החלטת בג"ץ עם חיזוק בית-אל", הצהיר השר. 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת