ישי על המסתננים: "רוב העם חושב כמוני, לכלוא - ולגרש"

הביקורת החריפה על השרים והח"כים שקראו לגרש את המסתננים לאפריקה וכינו אותם "סרטן" לא משנה את עמדותיו של שר הפנים. בריאיון לחדשות 2 מבהיר ישי: "הם יקימו מדינה בתוך מדינה. הגבול הוא בנגב ולא בדרום תל אביב. צריך לפעול גם אם נהיה מעט פחות עדינים". רה"מ: "אין שום מקום לא להתבטאויות ולא למעשים שראינו אמש"

שר הפנים אלי ישי לא נבהל מהביקורת הציבורית החריפה על דבריו בסוגיית המסתננים. על רקע העימותים בין תושבי דרום תל אביב למסתננים מאפריקה הוא מבהיר: "רוב העם חושב כמוני. צריך לכלוא את כולם - ולגרש".

"ברור שמיום שיצאתי למאבק הזה חלק גדול מהעם חשב כמוני, היום רוב העם חושב כמוני, אבל כמעט אף אחד לא מדבר כמוני", אמר השר ישי בריאיון לתכניתנו "שש", והדגיש: "אני בעד לגרש את כולם, לשים אותם מאחורי סורג ובריח ולהחזיר את הביטחון האישי".

"הבעיה היא כמעט 70% מהמסתננים שמקורם באריתריאה ועוד 20% מצפון סודן שאותם אסור לגרש", הסביר ישי. "יש להכין מיד מתקני כליאה ואז להתחיל את הגירוש. אפשר גירוש ברצון - גירוש עם מענק, ומי שלא ישאר בכלא עד שיתצטרך לעזוב. זה עולה למדינה מאות מיליונים על חשבון משלמי המיסים ומקומות עבודה של ישראלים".

נתניהו: "אין מקום למעשים שראינו אמש"

כאשר נשאל ישי אם הוא חש חמלה כלפי הזרים ענה: "יש בי הרבה חמלה על גורלם, ביטחונם וכלכלתם של אזרחי מדינת ישראל. הפשע והאלימות זאת רק ההתחלה. הם יקימו מדינה בתוך מדינה. הגבול הוא בנגב ולא בדרום תל אביב. צריך לפעול גם אם נהיה מעט פחות עדינים".

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס גם הוא לסוגייה לפני זמן קצר בטקס הבאת ביכורים של ילדי בקעת הירדן שנערך בלשכתו בת"א. "בעיית המסתננים חייבת להיפתר ואנחנו נפתור אותה", הדגיש נתניהו.

"אנחנו נשלים את בניית הגדר תוך חודשים ספורים, ואנחנו בקרוב נתחיל בהחזרת המסתננים לארצות המוצא שלהם. עם זאת אני רוצה להבהיר שאין שום מקום לא להתבטאויות ולא למעשים שראינו אמש. אני אומר את הדברים גם לכלל הציבור וגם לתושבי דרום תל אביב שאת כאבם אני מבין. אנחנו נפתור את הבעיה ונעשה את זה בצורה אחראית", אמר נתניהו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת