תלונה במשטרה נגד חברי הכנסת רגב ודנון: "ליל הבדולח בדרום ת"א"

למשטרת תל אביב הוגשו היום מספר תלונות נגד חברי הכנסת מירי רגב, דני דנון ומיכאל בן ארי בגין הסתה לגזענות והסתה לאלימות או טרור. צעד זה הגיע לאחר התבטאויותיהם סביב סוגיית המסתננים מאפריקה. גם יאיר לפיד הגיב בפייסבוק: "רגב, דנון ובן ארי אינם מבינים מהו מוסר יהודי"

נמשכת הסערה סביב סוגיית המסתננים: בעקבות ביטויי האלימות בהפגנה אמש בדרום תל אביב נגד המסתננים והקריאות לגרשם, החליטו מספר אזרחים להגיש תלונה במשטרה נגד חברי הכנסת, שלטענתם - קוראים להסתה.

בשעות האחרונות פרסמו בפייסבוק מספר גולשים את אישור התלונה שהגישו במשטרה. באחד המקרים, הוגשה תלונה נגד חברי הכנסת מירי רגב, דני דנון, אופיר אקוניס, מיכאל בן ארי והשר אלי ישי בגין הסתה לגזענות והסתה לאלימות או טרור.

הגולש כתב בצמוד לתמונה של דף התלונה: "את המנגינה המגעילה שראינו אתמול בשכונת התקווה אפשר ומומלץ להפסיק". בנוסף הוא קרא לחבריו לשתף את הפרסום.

גולשת אחרת שהגישה תלונה כתבה: "היום קמתי עם תחושות קשות, התמונות והדיווחים ממה שכבר זכה לכינוי המצער "ליל הבדולח" בשכונות דרום תל אביב לא עוזבות אותי. מעולם לא הגשתי תלונה במשטרה. היום הגשנו בתחנה בשכונת התקווה תלונה נגד ארבעה: ח״כ מירי רגב, ח״כ מיכאל בן ארי, ח״כ אופיר אקוניס וח״כ דני דנון, תלונה על הסתה לגזענות והסתה לאלימות".

במשטרה אישרו את קבלת התלונה ואמרו כי הדבר נבדק.

לפיד: "מאיפה החוצפה לקרוא לעצמם 'יהודים'?"

מוקדם יותר התייחס גם הפוליטיקאי הטרי יאיר לפיד לאירועי אמש: "אני תומך במעצר וגירוש מסתננים, בהשלמת הגדר ובמניעת כניסה שלהם לישראל ואני חושב שארגוני זכויות האדם צריכים לחשוב קודם כל על זכויותיהם של תושבי השכונות, כי עניי עירנו קודמים".

"אבל כשאני רואה פוגרום במדינת ישראל, המונהג בידי מסיתים קולניים כמו חברי הכנסת דנון, רגב ובן ארי, אני תוהה מאיפה יש לאנשים האלה את החוצפה לקרוא לעצמם "יהודים"? רגב, דנון ובן ארי, יחד עם החבורה שהכתה מסתננים ברחובות תל-אביב, אינם מבינים מהו מוסר יהודי, מהו הזיכרון הקולקטיבי של היהודי, או מה פירושו של קיום יהודי", תקף לפיד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת