נאווה בוקר: ישראל אינה ערוכה לאסון המוני

חברי כנסת ובכירי מערך הכבאות חנכו את השדולה לקידום וחיזוק מערך הכבאות בישראל. יו"ר הכנסת ראובן ריבלין: "לא נערכנו מבחינת הכבאות ולא סיפקנו את האמצעים המתאימים"

מחזקים את מערך הכבאות: השר לביטחון פנים יצחק אהרונוביץ' ונציב כבאות והצלה שחר איילון חונכים הבוקר את השדולה לקידום וחיזוק מערך הכבאות בישראל. את ישיבתה הראשונה העברנו בשידור חי בחדשות 2 באינטרנט.

נאווה בוקר, שבעלה תנ"צ ליאור בוקר ז"ל נספה באסון הכרמל, היתה מיוזמי המהלך להקמת השדולה. חברי כנסת ובכירי מערך הכבאות לוקחים חלק היום בטקס ההשקה החגיגי שנערך בכנסת. השר אהרונוביץ' אמר בפתח הדיון "מטרתנו היא להביא את מערך הכבאות למחוזות שהוא לא היה בהם קודם".

דוח המבקר על אסון הכרמל יוגש עוד 3 שבועות

מבקר המדינה מיכה לינדנשטראוס, שיסיים בקרוב את תפקידו, אמר אתמול בכנס לשכת עורכי הדין שנערך באילת שהדוח הסופי בעקבות אסון הכרמל יוגש בעוד כשלושה שבועות.

בנוגע לטענות שהועלו בנוגע להטלת ה"אחריות האישית" על שר הפנים אלי ישי ושר האוצר יובל שטייניץ וחלקם במחדלים שהובילו לאסון, הסביר לינדנשטראוס: "סמכותו של המבקר להטיל אחריות אישית על אישי ציבור ושרים".

מדובר בהליך חמור במיוחד המחייב זהירות", הוסיף, "הטלת אחריות אישית אינה דבר שבשגרה. יש להטיל אחריות אישית במקרים חמורים בלבד בהם נמצא שהמשך כהונת עובד הציבור בתפקידו עלולה לפגוע משמעותית באינטרס הציבורי ובתקינות פעילות הגוף המבוקר או באמון הציבור. להטלת אחריות אישית יש גם אלמנט הרתעתי".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת