יותר מ-40% בבחירות להסתדרות: עופר עיני או איתן כבל?

חברי ההסתדרות החלו להצביע היום בבחירות לראשות ההסתדרות. יושב הראש הנוכחי עופר עיני וחבר הכנסת איתן כבל (העבודה) מתמודדים על התפקיד. 40% מבעלי זכות ההצבעה כבר הספיקו להצביע – ביניהם גם עופר עיני. תוצאות אמת - רק ביום חמישי

ההסתדרות בוחרת יו"ר: חצי מיליון חברי הסתדרות בוחרים הבוקר את יושב הראש הבא של התנועה. שני המועמדים, היו"ר הנוכחי עופר עיני וחבר הכנסת איתן כבל (העבודה) העבירו את הימים האחרונים בגיוס קולות ובקריאה למצביעים לצאת להצביע. בשעה 08:00 הבוקר נפתחו הקלפיות, ועד כה הספיקו להצביע למעלה מ-200 אלף בוחרים המהווים 40% מבעלי זכות ההצבעה,  ביניהם גם עופר עיני. ההערכות הן שעד לשעות הבוקר רף הקולות יעבור את סף האחוזים הנוכחי.

"הצבעתי בדואר כי זה מספר שנים שהממשלה רוצה להפריט אותו", אמר עיני לפני שהצביע. "גם בקדנציה הבאה נשמור ונחזק את הדואר, כחברה ממשלתית חזקה, בריאה ושומרת על עובדיה.

מספר בעלי זכות הבחירה בהסתדרות עומד על 503,233 והם יוכלו להצביע ב-2,042 קלפיות שנפרסו במוקדים שונים. הקלפיות ייסגרו בשעה 22:00, אך תוצאות אמת יתקבלו רק ביום חמישי. זאת בשל המנגנון המורכב של ספירת קולות העובדים ממוקדים שונים ברחבי הארץ.

חילופי דברים בין עיני לכבל

ח"כ כבל מתח אתמול ביקורת קשה על עיני ואמר כי "אנשים חוששים לפרנסתם ואנו נלחמים בפחד". מנגד אמר יושב ראש ההסתדרות הנוכחי עיני כי "האנשים יודעים טוב מאוד מה עשינו בשבילם בחמש השנים האחרונות".

במהלך הבחירות ניהל כבל קמפיין נגד עופר עיני והציג אותו כמקורב לאנשי עסקים ולטייקונים. ועדת הבחירות של ההסתדרות החליטה במהלך הקמפיין לפסול את מועמדתו של כבל ורק בהתערבות בית המשפט אפשרה לו להתמודד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת