לפיד: "את נתניהו מעניין רק התפקיד, טוב - וגם שרה"

שר האוצר לשעבר תוקף ומאשים כי את נתניהו לא מעניין כלום חוץ מלהיות ראש ממשלה: "אסור להתבלט לידו. אני לא מחמיא לעצמי, הרי זה קרה עם ליברמן, עם בנט ועם כחלון". לפיד סיפר כי "כולם הזהירו אותי שרה"מ הביא לי את תיק האוצר כדי להכשיל אותי"

לפיד נגד נתניהו: "לא נותן להתבלט" (פלאש 90, מארק ישראל סלאם)

שר האוצר לשעבר יאיר לפיד נשא היום (שני) דברים בכנס לשכת סוכני הביטוח וניצל את הבמה כדי לנגח את ראש הממשלה. "את נתניהו מעניין רק דבר אחד וזה להישאר בתפקיד, להמשיך ולגור בבית היפה בבלפור, טוב - וגם שרה", אמר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"ליד נתניהו אסור להתבלט", אמר לפיד במהלך נאומו בכנס שנערך בתיאטרון הבימה בתל אביב. "אני לא מחמיא לעצמי, הרי זה קרה עם ליברמן, עם בנט ועם כחלון".

לפיד הדגיש כי "מעולם לא נכנסה מפלגה לממשלה עם יותר רצון לשתף פעולה וכולם הזהירו אותי שראש הממשלה הביא לי את תיק האוצר כדי להכשיל אותי. לכולם השבתי שאני יודע, אבל באנו כדי לשנות את חיי הציבור הישראלי, ובכוונה לקחנו את כל התיקים הקשים כמו הבריאות או הרווחה".

"חיפשו מישהו להעביר אליו את האחריות"

"כשהגעתי למשרד האוצר מצאתי איי חורבות, גרעון משתולל של 4.2 אחוז", הוסיף. "האיש שהגדיר את עצמו כ'שר על' לכלכלה, הביא לכך שמחירי הדירות עלו, מחירי הבריאות, המזון, התקציבים החברתיים - כולם הלכו והתכווצו".

לטענתו, "חיפשו מישהו אחר להעביר אליו את האחריות - ידענו את זה אבל לפוליטיקה הלכנו כדי לקחת אחריות, זאת בניגוד לכל אלה שלא היו מוכנים לכך".