נתניהו ומופז בדיון הראשון של ועדת השוויון בנטל: יוצאים לדרך חדשה

ראש הממשלה והמשנה החדש שלו פתחו בצהריים בחגיגיות את הדיון הראשון של ועדת קש"ב - הוועדה לשוויון בנטל הגיוס לצה"ל. "נביא פתרון צודק יותר לחברה הישראלית", אמר נתניהו, "הזמן קצר והמלאכה מרובה". מופז: "רגע היסטורי וסדר יום לאומי חדש". צפו בדבריהם

הוועדה לקידום השוויון בנטל (ועדת קש"ב) התכנסה לראשונה היום לדיון, בהשתתפות ראש הממשלה בנימין נתניהו והמשנה לרה"מ השר שאול מופז. את פתיחת הדיונים בכנסת העברנו בשידור חי בחדשות 2 באינטרנט.

"אנו מתחילים בדיונים שבסופם נחוקק חוק חדש", פתח ראש הממשלה את הדיון ומנה ארבעה עקרונות מרכזיים שלדעתו צריכים להנחות את הדיונים: חלוקה שווה יותר של הנטל; הדרגתיות בביצוע; הכללת יהודים וערבים כאחד; ו"לעשות כל זאת מבלי לשסות ציבור בציבור".

"הזמן קצר והמלאכה מרובה", הוסיף נתניהו. "צריכים לדון, להציע, להחליט ולחוקק. אנו מוכנים למשימה וצריך לעבוד".

מופז: "מאמין שהחקיקה תיצור חברה יותר מלוכדת"

גם השר מופז בירך על המהלך והביע אופטימיות. "אני רואה בהקמת הוועדה רגע היסטורי וגם רצון לשנות סדר יום במדינת ישראל. סדר יום לאומי חדש", הדגיש המשנה לרה"מ והוסיף: "חשוב מאוד שעבודת הוועדה תיעשה באופן ששומע את כל חלקי החברה בישראל. אני מאמין שהחקיקה תיצור חברה יותר מלוכדת".

לסיום אמר מופז: "אנו מישירים מבט לרוב המשרת בישראל ולמיעוט המשתמט ואומרים לכולם: 'יוצאים לדרך חדשה ולסדר לאומי חדש'".

על פי ההסכם הקואליציוני בין קדימה לליכוד, החוק שאמור להסדיר את עניין השוויון בנטל צריך לעבור עד סוף חודש יולי - בניסיון למצוא חלופה לחוק טל.

הוועדה, בראשותו של ח"כ יוחנן פלסנר, הוקמה בעקבות ההסכם הקואליציוני בין הליכוד לקדימה. נציגי הציבור בוועדה יהיו ראש אכ"א לשעבר אלוף (במיל') יהודה שגב, פרופסור ידידיה שטרן, עו"ד יעקב וינרוט, פרופסור יפה זילברשץ ויואב קיש, ממנהיגי מחאת הפראיירים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת