דיון דחוף בכנסת על בעיית הזרים: "לגרש לפני שיהיה מאוחר מדי"

הוועדה לענייני העובדים הזרים של הכנסת מקיימת דיון דחוף בעקבות המשבר המחריף והתופעה המדאיגה. ח"כ כץ: "אסור לתת למסתננים עבודה. אם תהיה, הם יבואו מעל הגדר ומתחתיה". ח"כ בן ארי: "הם פותחים את החלוקים ורודפים אחרי בחורות". ביום רביעי מתכננים תושבי דרום תל אביב ויישובים נוספים לערוך הפגנות מחאה

הדיון בכנסת על בעיית הזרים, היום (חדשות 2)

על רקע בעיית המסתננים המחריפה, מקיימת הבוקר הוועדה לענייני העובדים הזרים בהכנסת דיון דחוף בנושא טיפול הממשלה בתופעה בכלל ובדרום תל אביב בפרט.

ח"כ דני דנון, יו"ר השדולה לטיפול בבעיית המסתננים, קרא בתקיפות לגרש את המסתננים. "מדינת אויב קמה לה בתוך מדינת ישראל. צריך לגרש אותם, את כולם - לפני שיהיה מאוחר", לדבריו.

חברו לסיעה של דנון, ח"כ אופיר אקוניס, אמר כי מדובר במאבק לאומי וקרא לתמוך בהצעת חוק לפיה ייגזרו חמש שנות מאסר על מעסיקים של זרים. גם ח"כ יעקב (כצל'ה) כץ טען שיש לפעול במהירות. "אסור לתת למסתננים עבודה", הדגיש, "אם תהיה, הם יבואו מעל הגדר ומתחתיה. צריך לשכן אותם בלי גדרות, בלי מגדלי שמירה ואז הם יחזרו בסוף לארצותיהם".

ואילו ח"כ מיכאל בן-ארי תקף בחריפות יתרה, ואמר: "הזרים רעבים לנשים, הם פותחים את החלוקים שלהם ורודפים אחרי בחורות".  מנגד, קראה ח"כ חנין זועבי להרגיע מעט את הרוחות. "יש בשכונות בתל אביב מדורה אמיתית ואסור לשפוך שמן למדורה הזאת", אמרה ח"כ זועבי.

ניצב אהרון אקסול, מפקד מחוז תל אביב במשטרה, התייחס גם הוא לבעיה ואמר כי הפתרון צריך להיות ברמה המדינית. "מדובר בפשיעת הישרדות, לכן אנו אומרים שהעסקה של העובדים היא פתרון ביניים", ציין ניצב אקסול.

שלמה מסלוואי, חבר מועצת תל אביב, הביע חשש מהתלקחות השטח והביע ביקורת על התנהלות המשטרה: "המפכ"ל מדבר על איך מסדרים עבודה למסתננים במקום לדאוג לביטחון התושבים".

נתניהו: 60 אלף יהפכו ל-600 אלף

במקביל, על רקע המתח המתגבר בין הזרים לתושבים הוותיקים, נערכים בשכונות דרום תל אביב וביישובים נוספים לשורה של הפגנות ופעולות מחאה שיתקיימו ביום רביעי בקריאה לממשלה לפתור את הבעיה. "אנחנו הולכים להפגין כדי להציל את המדינה", הצהיר מסלוואי.

אתמול התייחס ראש הממשלה בנימין נתניהו לסוגיית המסתננים והזהיר מהיקפה. "התופעה הזו חמורה ביותר ומאיימת על מרכיבי החברה בישראל, על הביטחון הלאומי והזהות הלאומית", אמר נתניהו, "הבעיה החלה לפני שבע שנים ועם כינון הממשלה הנוכחית החלטנו לטפל בה על כל היבטיה".

נתניהו התריע כי אם הבעיה לא תיעצר, "יהפכו 60 אלף המסתננים ל-600 אלף - שיביאו לביטולה של מדינת ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית. לכן, הדבר הראשון שנדרשנו היה להקים מחסום פיזי, ובניית הגדר תושלם עד אוקטובר". ראש הממשלה סיכם ואמר כי ממשלתו ערה למצוקה ותפתור אותה בהוצאה פיזית של המסתננים. 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת