ראש הממשלה נתניהו מזהיר: "60 אלף מסתננים יהפכו ל-600 אלף"

לאחר מקרי האלימות האחרונים בהם היו מעורבים לכאורה מסתננים מאפריקה, רה"מ לא מסתפק בגדר ומציע להוציא את המסתננים פיזית מהמדינה: "הם יאיימו על קיומה של ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית", אמר נתניהו בפתח ישיבת הממשלה המיוחדת שנערכה בגבעת התחמושת לכבוד יום ירושלים

לרגל יום ירושלים שחל היום, נערכה ישיבת הממשלה השבועית באתר "גבעת התחמושת" בבירה. בפתח הישיבה, התייחס ראש הממשלה בנימין נתניהו לסוגיית המסתננים: "התופעה הזו חמורה ביותר ומאיימת על מרכיבי החברה בישראל, על הביטחון הלאומי והזהות הלאומית", אמר נתניהו, "הבעיה החלה לפני שבע שנים ועם כינון הממשלה הנוכחית החלטנו לטפל בה על כל היבטיה".

נתניהו הזהיר כי אם הבעיה לא תיעצר, "יהפכו 60 אלף המסתננים ל-600 אלף - שיביאו לביטולה של מדינת ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית. לכן, הדבר הראשון שנדרשנו היה להקים מחסום פיזי, ובניית הגדר תושלם עד אוקטובר". ראש הממשלה סיכם ואמר כי ממשלתו ערה למצוקה ותפתור אותה בהוצאה פיזית של המסתננים.

2,000 מועמדים לגירוש מיידי

בתחילת צפויה המועצה לביטחון לאומי (מל"ל) להגיש את חוות דעתה, שתכלול את עמדת משרדי החוץ והפנים בסוגיית גירוש המסתננים, כך דיווח הבוקר העיתון "מעריב". אם בית המשפט יקבל את ההצעה שמהווה את הבסיס לעמדת המדינה בנושא, יוכל משרד הפנים להתחיל במעצרים נרחבים ולגרש למעלה מ-2,000 אזרחי דרום סודן המתגוררים באופן לא חוקי בישראל.

בראשית השנה החליט משרד הפנים להסיר את זכות ההגנה שלהם ולאפשר לשוהים הבלתי חוקיים לעזוב מרצונם במשך חודשיים, שהסתיימו בחודש מרס. יחד עם זאת, מדגישים במשרד החוץ כי כל נושא ייבדק לגופו. יצויין, כי ראש הממשלה בנימין נתניהו תומך בחוות הדעת של המל"ל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת