ראש הממשלה נתניהו צפוי לתמוך בגירוש המסתננים מדרום סודן

במשרד החוץ גובשה חוות דעת הקובעת כי אין מניעה לגרש למעלה מ-2,000 שוהים בלתי חוקיים בחזרה לארצם. ב"מעריב" פורסם כי ראש הממשלה בנימין נתניהו תומך ביישום ההצעה על ידי המועצה לביטחון לאומי (מל"ל) וצפוי להתייחס לסוגייה בישיבת הממשלה הבוקר

יתמוך בגירוש מסתננים. ארכיון (AP)

בימים הקרובים צפויה המועצה לביטחון לאומי להגיש לפרקליטות המדינה את חוות דעתה שתהווה את הבסיס לעמדת המדינה בנוגע לשאלת השוהים הבלתי חוקיים בארץ. ב"מעריב" פורסם כי ראש הממשלה בנימין נתניהו צפוי לאמץ את ההצעה, ויתייחס אליה בישיבת הממשלה.

בשלושה ביוני צפויה המועצה לביטחון לאומי (מל"ל) להגיש את חוות דעתה, שתכלול את עמדת משרדי החוץ והפנים בסוגייה. בכיר בירושלים אומר, כי אם בית המשפט יקבל את ההצעה, שמהווה את הבסיס לעמדת המדינה בנושא, יוכל משרד הפנים להתחיל במעצרים נרחבים ולגרש למעלה מ-2,000 אזרחי דרום סודן המתגוררים באופן לא חוקי בישראל.

בראשית השנה החליט משרד הפנים להסיר את זכות ההגנה שלהם ולאפשר לשוהים הבלתי חוקיים לעזוב מרצונם במשך חודשיים, שהסתיימו בחודש מרס. יחד עם זאת, מדגישים במשרד החוץ כי כל נושא ייבדק לגופו. יצויין, כי ראש הממשלה בנימין נתניהו תומך בחוות הדעת של המל"ל בנושא הטיפול בפליטים וצפוי להתייחס אליה בישיבת הממשלה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת