השר לביטחון פנים יצחק אהרונוביץ': "לפרק את הגטו בדרום ת"א"

בריאיון לתכנית "גומרים הולכים" בהגשת דני סידס ואודי סגל ברדיו ת"א, תקף בחריפות השר לביטחון פנים יצחק אהרונוביץ' את התנהלות הממשלה והמוסדות האחראיים בסוגיית הזרים. "יש עליה של עשרות אחוזים בפשיעה בתל אביב בגלל הזרים", אמר השר והוסיף: "משרד הפנים לא פועל ויחידת 'עוז' משותקת"

"להעביר האריתראים למדינה שלישית". ארכיון (חדשות 2)

השר לביטחון פנים יצחק אהרונוביץ' תקף הבוקר את התנהלות משרדי הממשלה, בכל הקשור לאלימות הגואה בקרב אוכלוסיית הזרים בישראל בשבועות האחרונים. בריאיון לתכנית "גומרים הולכים" בהגשת אודי סגל ודני סידס ברדיו ת"א הדגיש השר: "יש להוציא את האריתראים למדינה שלישית".

"משרד הפנים לא פועל ויחידת 'עוז' משותקת בגלל סכסוכי עבודה", ציין השר בריאיון והוסיף: "הם לא עושים את עבודתם כלל". לאחר מכן תקף השר בחריפות את מזכירות הממשלה ואמר שיותר מחודש נמנע העיסוק בנושא החשוב.

לדבריו, דרוש פיתרון חירום מקיף לתופעה. "את האזרחים האריתראים צריך להוציא למדינה שלישית וחייבים לפרק את הגטו בדרום תל אביב באופן מיידי", אמר השר והמשיך: "בגלל האזרחים הזרים יש עלייה של עשרות אחוזים בפשיעה בתל אביב". בנוגע לסוגיית גבול ישראל-מצרים אמר אהרונוביץ' כי "פירוק מג"ב באזור הדרום הייתה טעות. קיים צורך מיידי לסגור את הגבול הדרומי של ישראל".

אהרונוביץ': "יש לשלב את כל משרדי הממשלה בפתרון בעיית המהגרים"

השבוע ביקר השר לביטחון פנים בשכונות הדרומיות בתל אביב, בעקבות מקרי האלימות הקשים שאירעו שם. "אירועי האלימות שהיו כאן הם חמורים מאוד", אמר השר בביקור בשכונת נווה שאנן, והדגיש כי בעיית המהגרים היא בעיה לאומית שיש לשלב את כל משרדי הממשלה בפתרונה.

אתמול עצרה המשטרה שלושה זרים אפריקנים בחשד שתקפו נערה בת 15 ובן זוגה בערב יום העצמאות בתל אביב. השלושה, אזרחי אריתראה בני 18-24, נעצרו בתום חקירה מאומצת ושורה של מעצרים בשבועות האחרונים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת