יניב ירוץ בעבודה: "תנו צ'אנס"

שנתיים לאחר שניסה לצאת נגד המפלגות הגדולות בקמפיין השנוי במחלוקת של מפלגת "ארץ חדשה", מנסה עו"ד אלדד יניב שוב לפלס את דרכו אל המשכן - הפעם ברשימת מפלגת העבודה. בהודעה שפרסם בעמוד הפייסבוק שלו כתב יניב כי איחוד המפלגות יוצר הזדמנות להחליף את נתניהו "המחנה הזה יכול לחולל תיקון גדול אם רק תתנו צ'אנס"

סולח להרצוג כמו שסלח לעצמו, יניב (פלאש 90)

כשנתיים לאחר שעורר שערורייה עם מפלגת "ארץ חדשה" שבראשה התמודד לכנסת ה-19, הודיע הערב (ראשון) אלדד יניב על כוונתו להתפקד לשורות מפלגת העבודה ולנסות ולהתברג ברשימת המפלגה לכנסת בבחירות המקדימות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לאחר שבבחירות הקודמות לא הצליחה מפלגתו לעבור את אחוז החסימה, החליט עו"ד יניב להתמודד לכנסת ה-20 – הפעם ברשימת מפלגת העבודה.

בהודעה שפרסם הערב בעמוד הפייסבוק שלו, סיפר יניב על הדרך שעבר מאז הקמפיין האגרסיבי והשנוי במחלוקת שהוביל בזמנו, וביקש את אמון הציבור. "ביבי הוא לא הבעיה היחידה לכל תחלואי החברה הישראלית, והחלפתו היא לא המעשה היחיד שיתקן את החברה הישראלית", כתב יניב. "אבל ביבי הוא הבעיה הראשונה, ובלי החלפתו לא ניתן יהיה להתחיל בתיקון הגדול".

בנוסף התייחס יניב גם לאיחוד הפוליטי בין רשימות העבודה והתנועה, ואמר כי הוא מאמין שהמחנה הדמוקרטי הגדול שנוצר עשוי להוות חלופה לשלטון נתניהו. "מפלגת העבודה הקימה בשבועיים האחרונים מחנה דמוקרטי גדול”, כתב יניב. "המחנה הזה יכול לחולל תיקון גדול בישראל, אם רק תתנו לו צ'אנס. אני רוצה להיות חלק מהתיקון הזה. לתרום את תרומתי לתיקון. לכן החלטתי להצטרף למחנה הזה".

לנוכח העובדה כי תמיכתו המפתיעה ברשימת העבודה המאוחדת אינה עולה בקנה אחד עם גישתו כלפי השיטה הפרלמנטרית בישראל, ביקש יניב להבהיר בפני הגולשים כי הספיק להתבגר בתקופה שבין הבחירות וכי הוא אינו מתכחש להצהרותיו הקודמות בנושא. "הייתה לי ביקורת קשה על השיטה, על המפלגות הישנות", כתב. "אני מאד שמח שאפשר למצוא את מה שאמרתי, בגוגל. כי זו בעיקר תזכורת לי, לא לשכוח אף פעם מה שאמרתי. אצטרך ללמוד לעבוד בקבוצה. אצטרך להתפשר במקומות שהרוב יחשוב אחרת, אבל אצטרך לא לוותר אף פעם במלחמות צודקות, גם כשאמצא את עצמי לבד. גם כשאצטרך לשלם מחיר".

בסיום דבריו ביקש יניב להזכיר את פרשת העמותות המפוקפקת שבה נקשר שמו של הרצוג לפני כ-20 שנה, אך הדגיש כי בדיוק כמותו – הרצוג לקח על עצמו מסע של תיקון. "מאז העמותות והשתיקה, שהרצוג בוודאי מצטער עליה היום, הרצוג למד ולא מעד שוב", כתב יניב. "אני שביקשתי לעצמי תיקון ומחילה על מקומות אפלים בהם הייתי, בוודאי מעניק את אותה מחילה למי שתיקן ולמד ובמשך כמעט 20 שנה לא חזר לאותו מקום אפל. אפילו לא התקרב. מחר אתפקד למפלגת העבודה ואבקש מכם צ'אנס גם לעצמי. הלוואי ותמצאו אותי ראוי לצ'אנס הזה".