נתניהו על שער ה"טיים": "המלך ביבי"

כבוד גדול לראש הממשלה: אחרי שהקים ממשלת אחדות והחליש כמעט לחלוטין את האופוזיציה, החליט המגזין "טיים" היוקרתי להקדיש את עמוד השער של גיליונו החדש לבנימין נתניהו. תחת הכותרת "המלך ביבי", מובאת כתבת פרופיל ארוכה על נתניהו. "הוא כבש את ישראל", כך כותרת השער, "אבל האם הוא יעשה עכשיו שלום - או מלחמה?"

נתניהו על שער המגזין (TIME.COM)

בזכות הקואליציה הרחבה, בזכות היעדר האופוזיציה, וכנראה גם בזכות המהלך הפוליטי שהדהים את כולם לפני שבועיים בו צירף את קדימה לממשלה: תמונתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו מתנוססת על שער הגיליון החדש של המגזין האמריקני היוקרתי "טיים" - תחת הכותרת "המלך ביבי".

תמונת תקריב של פניו של נתניהו מתנוססת על פני השער, כשמבטו רציני. במוקד הגיליון - כתבת פרופיל מקיפה על אישיותו ופועלו של ראש הממשלה. "נתניהו הופך לראש הממשלה הישראלי שמכהן לתקופה הארוכה ביותר מאז בן גוריון, אין לו מתחרים", נכתב.

במאמר ניתנת סקירה על משפחתו של נתניהו, אביו שנפטר, אחיו יוני ז"ל ושירותו הצבאי, וגם הסכסוך עם ראש המוסד דגן שמסתכם במשפט "נתניהו לא צריך להסתכל יותר מעבר לכתף, הוא לא ייאלץ להכריז על בחירות עם כל איום".

"אלו הם תנאים חדשים עבור ראש הממשלה הישראלי", מסכם המגזין. "עכשיו הוא הקיסר שכבש את ישראל ויכול לעשות כל מה שירצה. האם הוא יעשה שלום או מלחמה?".

"מנהיג חזק ונחוש"

רק בחודש שעבר נבחר נתניהו לרשימת 100 האנשים המשפיעים בעולם של המגזין הפופולרי.  בהסבר לבחירה בראש הממשלה נכתב: "לישראל היו מספר מנהיגים שהרגישו נוח על הבימה הבינלאומית. הם מתמודדים עם אתגרים עצומים הניצבים בפני המדינה אותה הם מנהיגים ובנימין נתניהו הוא אחד מאותם המנהיגים".

"נתניהו הוא מנהיג חזק ונחוש, שבילה כל חייו בשירות מצטיין בשירות מדינתו כחייל, דיפלומט וכלכלן מהפכן שלקח על עצמו משימות פוליטיות מסוכנות ששברו את הססטוס קוו", נכתב עוד על נתניהו במגזין הנחשב. "מעמדו כראש ממשלת ישראל, פעמיים, מעניק לו מקום ברשימת 100 האנשים המשפיעים. בזמנים של חוסר יציבות ושינוי בינלאומי, כשהסכנה הולכת וגוברת, ראש הממשלה נתניהו בן ה-62 מספק תשובה מספקת לאחד האיומים שמולו עומד היום העולם".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת