מפכ"ל המשטרה יוחנן דנינו: ""האירועים האחרונים גרמו לחוסר ביטחון"

ועדת החינוך של הכנסת קיימה היום דיון מיוחד בעקבות תופעת האלימות הגוברת בחברה הישראלית. מפכ"ל המשטרה רנ"צ יוחנן דנינו אמר: "הנתונים שלנו טובים, אבל זה לא רלוונטי - אף אחד לא יכול לעמוד מול אירועים קשים כמו בת"א ובב"ש. אנחנו נשלח יותר שוטרים לרחובות בשבועות הקרובים"

מפכ"ל המשטרה רנ"צ יוחנן דנינו הגיע הבוקר לוועדת הפנים של הכנסת, שעסקה בריבוי מקרי האלימות האחרונים ברחבי הארץ, החל מרצח גדי ויכמן ז"ל בב"ש, דרך שני מקרי האונס האכזריים בת"א שהתרחשו בימים האחרונים. את הדיון העברנו בשידור חי בחדשות 2 באינטרנט.

"חבל שדיונים כאלה מתרחשים רק אחרי אירועים קשים", אמר המפכ"ל, שאמר כי אין קשר בין האירוע הקשה והנורא שהיה בב"ש לבין שאר מקרי האלימות. "עשינו סיכום שנתי, ואנחנו בודקים את מספר אירועי הרצח, ניסיונות הרצח ואלימות חמורה. המספרים הפתיעו אותנו לטובה וישנה ירידה של עשרות אחוזים", הבהיר דנינו לח"כים.

"עם זאת, אתה לא יכול לעמוד מול מיכל האלמנה ולהסביר לה למה אדם שירד לבקש שקט כי ילדיו רוצים לישון - לא חזר. אין כאן בכלל רלוונטיות לנתונים טובים ככל שיהיו מול אירוע כזה, המייצר תחושה של חוסר ביטחון. האירוע בתל אביב ייצר תחושה של חוסר ביטחון בקרב רבים ואני כמפכ"ל לא אתעלם ממנה. אם האזרח מרגיש חוסר ביטחון זאת בעיה שלי, של המשטרה ושל המדינה.

אחרי האירועים - הוכחנו שאנחנו יעילים

במשטרה כבר הספיקו להסיק מסקנות מגל האלימות האחרון. "לאחר האירועים ביקשתי לשים יד על מי שביצע את העבירות, והראנו שאנחנו יעילים במיוחד בלכידת החשודים בב"ש ובתל אביב".

במקביל הבטיח המפכ"ל כי בשל הצורך להגביר את תחושת הביטחון בקרב האזרחים, יהיו השבוע יותר שוטרים ברחובות. "המשטרה תחזיר את הביטחון לרחובות ולאזרחים", הבטיח דנינו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת