אלי ישי תוקף את המסתננים: "עברייני מין - כולם לכלא"

שר הפנים יוצא שוב למתקפה נגד מהגרי העבודה מאפריקה, זאת בשל ריבוי מקרי הרצח והאונס בהם היו לכאורה מעורבים לאחרונה. "הם מגיעים לכאן ללא עבודה, ומבצעים עבירות מין ורכוש", אמר ישי. הצעתו לפתרון: השלמת בניית הגדר, וגירושם חזרה לארצות מוצאם

בעקבות ריבוי מקרי האלימות בתקופה האחרונה בהם היו מעורבים מהגרי עבודה מאפריקה, קורא שר הפנים אלי ישי לגרש אותם חזרה לארצות מוצאם.

"אנחנו מאבדים את המדינה", אמר ישי בריאיון לגולן יוכפז בתכנית "בוקר טוב ישראל" בגלי צה"ל. "על אותם המקרים שמדברים עכשיו כבר שמעתי לפני שלוש שנים, בסיורים שעשיתי בדרום תל אביב", אמר.

לשר ישי יש גם תכנית לגירוש הפליטים, אותה הציג בעבר. "צריך להכניס את כל המסתננים, לבית הסוהר או למתקן שהייה - ומשם לתת להם מענק גירוש. הם הגיעו לכאן כמסתנני עבודה ועלינו לגרשם. ערד ואילת נכבשו בידי הזרים, וכך גם דרום תל אביב. כל מי שמוגדר פליט, מדובר בבודדים, יוכל להישאר כאן. אבל אי אפשר להפקיר את בטחון אזרחי ישראל", הצהיר שר הפנים.

ישי הוסיף כי המדיניות שלו היא זו שהביאה בסופו של דבר את הממשלה להתחיל ולפעול למען בניית גדר בגבול עם מצרים, שאמורה להביא לצמצום ההסתננויות לשטח ישראל. "רק הגדר תצמצם את האסון - המסתננים בזים לחוק בישראל, אין להם עבודה והם עושים עבירות מין ורכוש", לדבריו.

הכנסת והממשלה ינסו לעמוד היום מקרוב על תופעת האלימות בחברה הישראלית. ועדת הפנים מתכנסת הבוקר לדיון מיוחד בנושא בו ישתתף גם מפכ"ל המשטרה, רנ"צ יוחנן דנינו. במקביל יערוך מנכ"ל משרד ראש הממשלה הראל לוקר סיור מיוחד בדרום ת"א לבחינת התופעה.

חשד: פליטים אנסו צעירה בחניון בת"א

שוטרי מרחב יפתח שעסקו אמש בפעילות שגרתית בדרום ת"א, הבחינו כי קבוצה של מהגרי עבודה מאריתריאה וסודן תוקפים מינית צעירה בת 19, תושבת באר שבע.

השוטרים הצליחו לעצור במקום ארבעה מהתוקפים, שבנוסף לניסיון האונס שדדו ממנה קודם לכן סכום כסף במזומן. על פי החשד, לפחות אחד מהם הצליח לאנוס את הצעירה, אולם ייתכן שתוקפים נוספים הספיקו להימלט מהמקום.

הצעירה העידה במשטרה כי היא חיפשה מקום בילוי בסמוך, כשהותקפה על ידי קבוצת האפריקנים. לדבריה היו במקום 6 תוקפים, מהם 4 נעצרו ושניים נוספים הצליחו להימלט. מעצרם של הארבעה הוארך אתמול, והמשטרה עדיין מחפשת את שני החשודים הנוספים.