מאיר דגן מתייחס לאפשרות של תקיפה באירן: "במזרח התיכון לא ראוי לאיים יותר מדי"

בריאיון מיוחד במסגרת צ'אט עם גולשי חדשות 2 באינטרנט, התבטא ראש המוסד לשעבר מאיר דגן בסוגיות החמות ביותר שעל הפרק, בהן שינוי שיטת הממשל, מציאת חלופה לחוק טל וגם תקיפה אפשרית של ישראל באירן. "במזרח התיכון לא ראוי לאיים יותר מדי", אמר דגן, "אחרת אתה מחויב לאיומים שלך". צפו בריאיון

ראש המוסד לשעבר מאיר דגן התייחס היום לתקיפה ישראלית אפשרית של מתקני הגרעין באירן, זאת במסגרת וידאו צ'אט עם גולשי חדשות 2 בפייסבוק שהועבר בשידור ישיר כאן באתר.

"אני חושב שבמזרח התיכון ראוי לא לאיים יותר מדי", אומר ראש המוסד לשעבר, שהביע את התנגדותו לתקיפה באירן. "אתה מאיים ואז מחויב לממש את האיומים שלך. אני מאמין שתקיפה שיכולה לגרור את האזור למלחמה כוללת תיעשה ביישוב הדעת ולא בחיפזון. דגן אף התייחס למתקפה של ראש השב"כ לשעבר יובל דיסקין ואמר: "דיסקין הוא חבר טוב שלי. הוא לא פוליטיקאי והוא דיבר מדם לבו, אחרים היו משתמשים במילים שונות לתאר את העמדה הזו.

"אין לי תשובה לגבי תקיפה אפשרית של מתקני הגרעין", אמר דגן, "הצטרפותו של מופז לממשלה תוכל ליצור תוספת משמעותית של חשיבה והיגיון נוסף. בישראל צריך תמיד למהר אבל לא להיות נחפז ולא לעשות מעשים לא שקולים. על מעשים כאלה צריך לחשוב טוב טוב ואני מקווה שהממשלה תפעל הכי טוב שאפשר".

המטרה: ליצור יציבות שלטונית

דגן משמש כיום כיו"ר תנועת "יש סיכוי", ששמה לה למטרה את שינוי שיטת הממשל. "אף שיטה אינה מושלמת, והיא מנסה להיות מתאימה תמיד לתרבות של אותה מדינה וליישויות שקיימות במערכת הפוליטית שלה. במציאות שלנו בה נדידה של קבוצת מיעוט כזו או אחרת יכולה להביא לפירוק הממשלה, עלינו למנוע ממנה להחזיק בידה את הכוח לסחוט את הממשלה. לכן הרוב להדחת רה"מ צריך להיות גדול יותר מח"כ אחד. לא 61 ח"כים אלא 61% שהם 73 ח"כים", הציע.

לפי מצע התנועה, 60 ח"כים ייבחרו על פי רשימות המפלגה, ו-60 נוספים ייבחרו מ-17 הנפות של מדינת ישראל. "ראוי לקבל את 17 הנפות של משרד הפנים שהוכחו כשיטה טובה, ועל ידי העברת תקנה של בחירת 60 ח"כים בבחירות אזוריות, במקביל להגדלת אחוז החסימה, אתה מאפשר היווצרותם של שני גושים פוליטים גדולים יותר שיוכלו לממש את אחריותם ולא יהיו לכודים ברצון לשמור על יציבותם", הוסיף דגן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת