מועמד לוועדת חוק טל: "החילוני רוצה לירוק על החרדי"

מי שאמור להצטרף לוועדה שתמצא חלופה לחוק טל, הפרקליט הבכיר וחובש הכיפה עו"ד יעקב וינרוט, תקף השבוע את הציבור החילוני ואת השקפתו כלפי הציבור החרדי. "החילונים רואים אותנו כפרזיטים ועלוקות", אומר וינרוט, "אנחנו קצת מסריחים ושחורים, הם רוצים להוציא אותנו מהחברה כדי לירוק עלינו"

עו"ד יעקב וינרוט קיבל היום הזמנה להשתתף ב"וועדת טל" החדשה, בראשות ח"כ יוחנן פלסנר. וינרוט עוד לא השיב להצעה, אך הוא נוטה לקבלה. עם זאת, וינרוט הצהיר כי מבחינתו הסוגיה אינה שירות חרדים בצבא אלא יציאתם לשוק העבודה, והוא כבר הזהיר מהקצנת השיח החילוני כלפי הציבור החרדי, את דברי וינרוט מביא העיתון "מקור ראשון".

בכנס אקדמי בו השתתף לפני מספר ימים, תיאר וינרוט איך לדעתו הציבור החילוני רואה את הציבור החילוני: "פרזיט, עלוקה, הוא יצור נורא ואיום", אמר הפרקליט חובש הכיפה. "הוא גם מסריח קצת ושחור. הוא אדם שהחברה הישראלית סולדת ממנו. בינינו, הוא יצור מתועב. הוא רוצה אותו מחוץ לחברה כדי שיוכל לירוק עליו".

בינתיים נמשכת הסערה סביב הקמת הוועדה שתמצא חלופה לחוק טל, כאשר נציגי יהדות התורה וש"ס לא מרוצים מהרכב הוועדה, בה ישתתף ככל הנראה גם אלוף במיל'. בנוסף, ישנה אפשרות שהכלכלנית הבכירה ומנכ"לית בנק לאומי לשעבר גליה מאור תצטרף לוועדה, כאשר עדיין לא ברור אם היא תקבל פנייה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת