מחר: הכנסת בוחרת מבקר מדינה

מחר יבחרו חברי הכנסת את מבקר המדינה הבא, שיחליף את המבקר הנוכחי מיכה לינדנשטראוס. בשלב זה הקרב הוא בין שניים: השופט יוסי שפירא, הנתמך על ידי הליכוד וקדימה, ומנגד שופט העליון אליעזר ריבלין. באקט חריג ביותר, לפחות שניים מהמועמדים שוחחו עם חברי הכנסת, ויש כבר מי שטוען לניגוד עניינים

הבחירות שכן מתקיימות: מחר תבחר הכנסת בהצבעה חשאית מבקר מדינה חדש שיחליף את המבקר הנוכחי מיכה לינדנשטראוס. בדרך כלל אין התמודדות על התפקיד ומדובר במינוי ממלכתי, אלא שהפעם, גם ההתמודדות הזאת הפכה למאבק פוליטי.

מדובר בקרב בין שניים, השופט יוסף (יוסי) שפירא, המועמד של הליכוד וקדימה; ומנגד השופט אליעזר ריבלין, שופט בית המשפט העליון והמשנה לנשיא. 70 ח"כים חתמו לטובת שפירא, על הנייר נראה שהקרב הוכרע, אך בפוליטיקה הישראלית אין לדעת עד לרגע האחרון. חלק מאנשי המפלגות כבר הודיעו בשיחות סגורות: "חזרנו בנו מחתימתנו".

לפחות שניים מהמועמדים, באקט חריג ביותר, כבר ערכו שיחות טלפון עם חברי כנסת השונים. גורמים משפטיים בכירים הזהירו שרים בזמן אמת מהמצב שבו חברי ממשלה, בהם גם ראש הממשלה נתניהו עצמו, חותמים למען מועמדותו של שפירא - מי שאמור לבקר אותם באופן אישי אם ייבחר לתפקיד.

מדובר במבחן ראשון לקואליציית נתניהו-מופז. הבחירות לא בהכרח יעברו בסיבוב אחד מאחר ויש צורך ב-61 ח"כים שיתמכו במועמד המוביל. כעת כאמור נראה שהשופט שפירא מוביל בפער ניכר, אך כשמדובר בהצבעה חשאית אין לדעת עד שנספרים הקולות.

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת