מבוכה בממשלה: רה"מ נאלץ למנוע חוק לסיפוח יו"ש

בוועדת השרים לענייני חקיקה נרשמה היום מבוכה סביב הצעת החוק של ח"כ מירי רגב (ליכוד) להחיל את החוק הישראלי ביישובים היהודיים ביהודה ושומרון. השרים בגין ומרידור הזדעקו למנוע את אישור החוק וכינו אותו "לא הגיוני ואף מביך מדינית", ובעקבות התערבותו של רה"מ נתניהו מרבית השרים התנגדו או נמנעו, והחוק נדחה

רה"מ ומופז לצידו, היום בישיבת הממשלה (רויטרס)

הצעת החוק של ח"כ מירי רגב (הליכוד) להחיל חוק ישראלי בשטחים היהודיים ביהודה ושומרון נדחתה היום ברוב מוחץ בוועדת השרים לענייני חקיקה, לא לפני שראש הממשלה נאלץ להתערב בעקבות התנגדותם החריפה של השרים בני בגין ודן מרידור.

עד היום היה נדמה כי חלק משרי הליכוד תומכים בהצעת החוק הפרטית של ח"כ מירי רגב, אשר על פיה יסופחו השטחים ביהודה ושומרון לשטחי מדינת ישראל, לא יחול עליהם עוד החוק הצבאי, וכי לא תוטל הגבלה על בנייה ביישובים האלה משיקולים מדיניים. שר החינוך גדעון סער ושרת התרבות והספורט לימור לבנת הביעו תמיכה בהצעה זו.

עם זאת, במהלך ההצבעה בקרב שרי הממשלה קראו השר לענייני מודיעין דן מרידור והשר בני בגין למנוע את אישור החוק, בתואנה שהוא "אינו הגיוני ואף מביך מדינית". בעקבות קריאה זו, התערב שר המשפטים יעקב נאמן וביקש לשכנע את יוזמת ההצעה, ח"כ רגב, למשוך אותה.

משרגב סירבה לבקשת נאמן - התערב ראש הממשלה בנימין נתניהו בסוגיה. בהצבעה שהתקיימה לאחר מכן נמנעו או התנגדו להצעה כל השרים מלבד שר התיירות סטס מיסז'ניקוב.

מלבד הצעת החוק של ח"כ רגב, מנעו הבוקר חברי הממשלה את אישור הצעת "חוק דרעי", על אף קיומו של רוב בעדה. חברי ועדת השרים החליטו להימנע מהצבעה ולהעביר את ההכרעה בנושא לפורום קואליציוני אחר. החוק שהוצע ע"י חברות הכנסת ציפי חוטובלי ושלי יחימוביץ' נועד למנוע מעבריינים שישבו בכלא בגין עבירות נושאות קלון מלשוב ולהתמודד לכנסת.

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת