דרעי: "אלי ישי סירב להיות מס' 2"

יושב-ראש ש"ס אריה דרעי שובר שתיקה. במסיבת עיתונאים שכינס הוא התייחס לפילוג המסתמן במפלגה: "ציפיתי שישי יירתם ויהיה יחד עם כל החברים. לא הצבתי שום תנאים שאי אפשר לקבלם. להיפך - הייתי מאוד נדיב"

יו"ר ש"ס אריה דרעי סיפק הערב (ראשון) מענה לפילוג המסתמן במפלגה. במסיבת עיתונאים שכינס, גלגל דרעי את האחריות למשבר לפתחו של קודמו בתפקיד, ח"כ אלי ישי, בטענה כי זה דחה את ההצעה להיות מספר 2 ברשימת המפלגה לכנסת ולשמש כשר. בנוסף, חשף דרעי את שחקנית החיזוק הטרייה של המפלגה, בתו של המרן עובדיה יוסף עדינה בר שלום. השניים הכריזו על הקמת מועצת נשים בתנועה, שצפויה לייעץ להנהגת התנועה בנושאים שונים, לרבות זכויות נשים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בצל הדיווחים בימים האחרונים על המשבר ההולך ומעמיק בהנהגת ש"ס, התייחס הערב (ראשון) יו"ר התנועה אריה דרעי למתיחות מול קודמו בתפקיד אלי ישי ולכוונתו להתפלג מהסיעה.

כשמאחוריו מתנוסס דיוקנו של מייסד ש"ס, עובדיה יוסף, פנה דרעי לציבור בוחריו והתייחס למורשתו של הרב. "מרן אמר בקולו בחודשים האחרונים בחייו 'אני מחזיר את הפיקדון לאריה דרעי ומשיב לו את התנועה'", אמר דרעי. "עברנו תקופה מאוד קשה אחרי פטירת רבן, איבדנו את העוגן המרכזי שליכד אותנו, אבל ברוך השם – ש"ס, הנבחרת שלה, כולנו מאוחדים וגם המשפחה וכולם מבינים שזה רצונו של מרן".

בנוסף, פירט דרעי על מאמציו לשמור על אחדות המפלגה ועל ניסיונותיו לבוא בפשרה מול ישי. "הצעתי לידידי, אלי ישי – ויש לי הערכה לתפקיד שהוא עשה - והצעתי לו להיות מספר 2 עם תפקיד של שר", אמר דרעי. "משום מה, ציפיתי מזמן כבר שהוא יירתם איתנו יחד עם כל החברים. לא הצבתי שום תנאי בנושא זה".

דבריו של דרעי זכו לגיבוי מצד שחקנית החיזוק החדשה-ישנה במפלגה, בתו של מרן - הרבנית עדינה בר שלום. "אני מצפה שכל מי שמפעל החיים של אבא חשוב לו יתעלם מכל השיקולים האישיים ויניח את האגו בצד", אמרה בר שלום ברמיזה לישי. "חשוב לזכור שהמסר שלנו הוא אחדות עם ישראל ועלינו לשמש דוגמא".

בנוסף, הכריזו השניים כי בר שלום תצטרף למפלגה ותעמוד בראש מועצת נשים שתייעץ להנהגת ש"ס, לרבות בנושאי זכויות נשים. "יכולתי לבחור בדרך הקלה יותר ולהיות חברת כנסת, אך השאלה היא כמה באמת הייתי מסוגלת להשפיע", אמרה בר שלום. "הייתי צריכה לשקול בעד ונגד, ובחרתי ללכת בדרך הקשה ולפעול למען מטרה שתניב תקווה עבור נשים במגזר שאותו אני מייצגת - ובכלל".