דליה איציק: "המהלך לאחדות נראה רע מאוד"

יו"ר סיעת קדימה מנסה להסביר את הסיבות לכניסה לממשלת נתניהו בריאיון מיוחד לתכניתנו "פגוש את העיתונות". "גם אני נדהמתי מהמהלך, ואני עדיין בספקות לגבי האיחוד", אמרה איציק וביקרה בחריפות את ציפי לבני: "קדימה חיזקה את ממשלת נתניהו כל עוד הייתה בחוץ"

בסוף השבוע של המהלך הפוליטי שהפתיע את המדינה כולה, מודה יושבת ראש סיעת קדימה: "בדיוק כמו שכל המערכת נדהמה, נדהמתי גם אני".

בראיון מיוחד לתכניתנו "פגוש את העיתונות", התייחסה חברת הכנסת דליה איציק בהרחבה למהלך להקמת ממשלת אחדות. "לא העליתי בדעתי שמדובר במהלך לממשלת איחוד, אבל זה לא סוד שהמצב של קדימה לא היה מזהיר", לדבריה. "העיתוי לבחירות לא היה נוח לקדימה, מופז היה זקוק לזמן פוליטי נוסף".

מאידך, סירבה איציק לחזור בה מהביקורת שהשמיעה על ראש הממשלה נתניהו. "הממשלה זו בזבזה זמן אבוד לישראל ובקושי תכנס להערת שוליים בהיסטוריה. איני חוזרת בי על האמירות הביקורתיות על נתניהו. הוא הובך בוועידת הליכוד ולכן נכנס למהלך הזה". איציק נשאלה על הביקורת הציבורית החריפה על המהלך, והשיבה: "המהלך הזה נראה רע מאד, אבל ריח הצחנה הזה פחות חשוב אם התוצאה תהיה טובה. אני תמכתי שנים בממשלת אחדות".

"ציפי לבני איפשרה לנתניהו לעשות במדינה כבשלו"

יו"ר סיעת קדימה מתחה ביקורת חריפה ביותר על התנהלותה של ציפי לבני. "התנהלותה של קדימה בראשותה של לבני אפשרה לנתניהו לעשות כרצונו, וקדימה חיזקה את ממשלת נתניהו כל עוד הייתה בחוץ. הותרנו לנתניהו לעשות במדינה כבתוך שלו בגלל שבחרנו בטיפשות גדולה להיות באופוזיציה".

"ההשפעה של ציפי לבני על הפוליטיקה הייתה 'מדהימה' ו'יוצאת דופן'", הוסיפה איציק בציניות רבה. "לא הייתה מפלגה כמו קדימה שאפשרה לנתניהו לעשות כבתוך שלו בהתנהגותה ובהתנהלותה, בעיקר בזה שלא נכנסה לממשלה. אני אמרתי אישית לציפי לבני שאני תומכת בממשלת אחדות, אבל כוחי לא היה גדול והיא החליטה לבד, כפי שמופז החליט מבלי לשאול את הסיעה".

"מופז נכנס כיו"ר הסיעה בתנאים בלתי נסבלים, ואין ספק שהאיחוד נראה מאולץ, אני עדיין בספקות לגביו", סיכמה ח"כ איציק, "אבל עם 28 מנדטים יכולנו לעשות פה שינוי, ומופז תמך בממשלת אחדות לאומית במשך שלוש שנים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת