אופטימיות בממשלה: "יימצא פתרון מוסכם לאולפנה"

אתמול הסתיימה ללא תוצאות הישיבה המיוחדת שכינס ראש הממשלה נתניהו בניסיון למצוא פתרון שימנע את הריסת בית האולפנה. ולמרות חילוקי הדעות – בממשלה אופטימיים: "יימצא פתרון מוסכם על כולם", אומר היום סגן שר החוץ דני איילון. השר יעלון: "אם השכונה תיהרס – ייגרם עוול לתושבים"

מנסים לדחות הפינוי, בית האולפנה (רויטרס)

אופטימיות בממשלה באשר לפתרון משבר האולפנה בבית אל. סגן שר החוץ דני איילון סבור כי הממשלה תמצא את הדרך להתמודד עם הסוגיה, הנחשבת לאחד האתגרים המשמעותיים הניצבים בפני ממשלת האחדות החדשה. "אני מאמין שיימצא פתרון מוסכם על כולם", אמר איילון במהלך אירוע שבתרבות בבאר שבע.

גם השר משה (בוגי) יעלון התייחס לסוגיה במהלך אירוע שבתרבות בנס ציונה. "נגרם עוול לאנשים הללו (תושבי האולפנה), שהם לא מפרי חוק ולא נערי גבעות", אמר יעלון. "אם השכונה תפונה או תיהרס, זה יהיה עוול גדול לאנשים וצריך להימנע מזה ככל האפשר. לכן, צריך למצוא פתרון".

אתמול הסתיימה ללא תוצאות הישיבה המיוחד שכינס ראש הממשלה בנימין נתניהו, לדיון בעניין גבעת האולפנה. בדיון השתתפו המשנה לראש הממשלה שאול מופז, המשנה לראש הממשלה משה יעלון, שר הביטחון אהוד ברק, שר המשפטים יעקב נאמן, שר האנרגיה והמים עוזי לנדאו, שר החינוך גדעון סער, השר בני בגין והיועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין ונציגי הפרקליטות.

המשתתפים העלו הצעות לפיתרון שימנע את פינויה והריסתה של השכונה עד ל-1 ביולי, כפי שהורה בג"ץ, אך לא הגיעו להחלטה וסיכמו להמשיך את הדיונים בשבוע הבא.

במקביל, מתכננת קבוצת חברי כנסת מהימין להעלות בכנסת כבר בשבוע הבא חוק עוקף בג"ץ שמטרתו למנוע פינוי ישובים, ובראשם את פינויה של גבעת האולפנה. ראש הממשלה נתניהו מתנגד להצעת חוק כוללנית מהסוג הזה, אך לא מן הנמנע שיגבש חוק שנוגע ישירות לבעיה הנקודתית בבית אל.

בג"ץ הכריע: האולפנה תיהרס

למרות בקשת המדינה לבחון מחדש את פינוי מבני האולפנה בבית אל לאחר קבלת החלטה בבג"ץ, הרכב של שלושה שופטים החליט לפני מספר ימים כי המתחם ייהרס בעוד פחות מחודשיים.

בכך נדחתה בקשת המדינה לדחות את הפינוי עד למציאת פיתרון אחר בסוגיה. בהחלטתם, מתחו השופטים ביקורת חריפה על המדינה, והורו לה לשלם פיצויים לבעלי הקרקע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת