הדיונים בנושא האולפנה הסתיימו ללא תוצאות

ראש הממשלה נתניהו כינס הבוקר ישיבה מיוחדת עם מספר שרים על מנת למצוא פתרון שימנע את הריסת בית האולפנה, בהשתתפות היועץ המשפטי וינשטיין. גם השר החדש שאול מופז לקח חלק בדיון, שהסתיים ללא החלטה. השרים ימשיכו את הדיונים בשבוע הבא

מנסים לדחות הפינוי, בית האולפנה (רויטרס)

האם יימצא פיתרון לשכונת האולפנה? ראש הממשלה בנימין נתניהו כינס הבוקר ישיבה לדיון בעניין גבעת האולפנה בבית אל. בדיון השתתפו המשנה לראש הממשלה שאול מופז, המשנה לראש הממשלה משה יעלון, שר הביטחון אהוד ברק, שר המשפטים יעקב נאמן, שר האנרגיה והמים עוזי לנדאו, שר החינוך גדעון סער, השר בני בגין והיועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין ונציגי הפרקליטות.

המשתתפים העלו הצעות לפיתרון שימנע את פינויה והריסתה של השכונה עד ל-1 ביולי, כפי שהורה בג"ץ, אך לא הגיעו להחלטה וסיכמו להמשיך את הדיונים בשבוע הבא.

במקביל, מתכננת קבוצת חברי כנסת מהימין להעלות בכנסת כבר בשבוע הבא חוק עוקף בג"ץ שמטרתו למנוע פינוי ישובים, ובראשם את פינויה של גבעת האולפנה. ראש הממשלה נתניהו מתנגד להצעת חוק כוללנית מהסוג הזה, אך לא מן הנמנע שיגבש חוק שנוגע ישירות לבעיה הנקודתית בבית אל.

בג"ץ הכריע: האולפנה תיהרס

למרות בקשת המדינה לבחון מחדש את פינוי מבני האולפנה בבית אל לאחר קבלת החלטה בבג"ץ, הרכב של שלושה שופטים החליט לפני מספר ימים כי המתחם ייהרס בעוד פחות מחודשיים.

בכך נדחתה בקשת המדינה לדחות את הפינוי עד למציאת פיתרון אחר בסוגיה. בהחלטתם, מתחו השופטים ביקורת חריפה על המדינה, והורו לה לשלם פיצויים לבעלי הקרקע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת