לפיד: "הפכנו למפלגת המרכז היחידה בישראל"

שלושה ימים אחרי התרגיל של נתניהו ומופז שהכניס את קדימה לממשלת האחדות, שב יאיר לפיד לישראל ותוקף בחריפות את רה"מ והמשנה החדש שלו. "אני לא מאמין להם, אין בגופם אף עצם אידיאולוגית", קרא לפיד בחוג בית בשפיים. ובינתיים בקדימה: 5 ח"כים בדרך להתפלג מהמפלגה

יו"ר "יש עתיד" ומי שנראה כמפסיד הגדול מהתרגיל הפוליטי של נתניהו ומופז, שב לישראל ואומר הערב: "אני לא מאמין להם, אין עצם אחת אידיאולוגית בגופם".

לפיד, ועמו הפרומטר השקוף, נאם בחוג בית בקיבוץ שפיים, והתייחס לכניסה המפתיעה של קדימה לממשלה. "מה שראה בימים האחרונים זו בדיוק הסיבה שיצאנו לדרך הזאת", קרא לפיד. "זו בדיוק הפוליטיקה הישנה והרעה שבאנו לסלק מחיינו. אבל כל מי שאמר שאנחנו אלה שהפסידו - לא שם לב שהפכנו השבוע למפלגת המרכז היחידה בישראל".

"העבודה ומרצ משמאל, נתניהו בלע את קדימה מימין, ואנחנו היום מפלגת המרכז היחידה", המשיך לפיד. "זה הרי החלום של כל תנועה פוליטית. זה כל מה שקיווינו לו. שאנחנו נהפוך להיות הכתובת".

לפיד תקף בחריפות את נתניהו ומופז. "אנחנו הפכנו השבוע לכתובת האמיתית היחידה לעשרות המנדטים של הציבור היצרני בישראל, שעובד, שמשרת בצבא, שמשלם מיסים. אנחנו הכתובת לכל האנשים שהסתכלו על החבורה הצינית הזו, שבה ביום אחד מקללים אחד את השני ולמחרת מתחבקים, ואמרו לעצמם שחייבת להיות דרך אחרת".

5 אנשי קדימה בדרך לפילוג

בינתיים במערכת הפוליטית, החלו להישמע קולות של פיצול בקדימה. למרות שכמעט כל הח"כים של המפלגה הצביעו בעד כניסה לממשלה, חמישה חברי כנסת מהמפלגה מעוניינים לעזוב ומחפשים ח"כים נוספים שיאפשרו להם להקים יחד מפלגה חדשה. הם מעריכים שבתוך זמן קצר הם יהיו שבעה חברי כנסת ואפילו יותר.

מופז ונתניהו. "החלטה לא פופולרית" (חדשות 2)

היום הגיב המשנה החדש לרה"מ לביקורת החריפה שנשמעה נגדו בימים האחרונים. "יש רגעים שבהם מנהיגות מקבלת החלטות גם אם הן לכאורה אינן פופולריות", כתב מופז בעמוד הפייסבוק שלו.

"אני לא אדיש לביקורת הנוקבת שהועלתה כאן בעמוד ובאמצעי התקשורת בימים האחרונים, אבל נוצרה כאן הזדמנות היסטורית להוביל מהלכים משמעותיים לטובת הציבור הישראלי", המשיך מופז. "לתפיסת עולמי, היה זה חוסר אחריות לפספס את ההזדמנות הזו. האחריות עלי ועלי בלבד, מבחן התוצאה הוא הקובע - ואני אעמוד בו".

רמון: "דרכו של מופז אינה דרכי"

דבריו של מופז באים יום אחרי הפצצה הפוליטית שהפיל יו"ר מועצת קדימה, חיים רמון, עם החלטתו לפרוש מ"קדימה". היום תקף רמון את התנהלותו של מופז, בראיון לחדשות 2 באינטרנט: "מופז הביא לקיצה של קדימה", אמר.

"קדימה לא הצטרפה לממשלת ליכוד, היא הצטרפה לליכוד", תקף רמון. "היו הרבה פעילים במפלגה שרצו להצטרף לליכוד כבר במהלך הקדנציה של הממשלה, וקדימה הפסיקה להיות מה שהיא אמורה להיות. אני הייתי מבין אלו שהזהירו מפני הפיכתה של קדימה ל'ליכוד ב'' אם מופז ייבחר".

"לפני ההחלטה להצטרף לליכוד לא היו לי רעיונות לעזוב את קדימה - להיפך", הדגיש רמון. "ההיפך הוא הנכון. אחרי ששאול מופז נבחר והודיע שהוא מתכוון להיות אלטרנטיבה לליכוד ושקדימה לא תצטרף לממשלה - בירכתי אותו על כך ואמרתי לו שאסייע לו בכל מה שיבקש".

ולמרות ההשתלחות הקשה, סיים רמון בברכה למופז. "אני מאחל לו הצלחה בדרך שהוא בחר. דרכו איננה דרכי", אמר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת