הח"כים של ש"ס בפגישה חשאית: "על ישי להתעשת - ולשמור על האחדות"

חברי הכנסת של המפלגה נפגשו בחשאי במלון בתל אביב ללא נוכחות דרעי וישי, ודנו במשבר הפוקד את הסיעה. בסיום הדיון הם הכריעו כי יתייצבו לצד יושב הראש דרעי - וקראו לאלי ישי להתעשת ולא לפצל את המפלגה. מדובר במכה לישי, כיוון שאין בכוונת אף ח"כ להתפצל עמו ולפרוש

דרעי וישי. ישמרו על האחדות בכל זאת? (קובי הר צבי, אתר 'בחדרי חרדים')

בש"ס לא מעוניינים בפילוג וקוראים לישי לשמור על אחדות: חברי הכנסת של ש"ס קיימו היום (ראשון) ישיבה חשאית במלון בתל אביב על רקע המשבר במפלגה, ללא נוכחותם של יושב הראש דרעי וח"כ אלי ישי. הערב ב-18:00 יקיים דרעי מסיבת עיתונאים יחד עם הרבנית עדינה בר-שלום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במשך למעלה משעה וחצי הם שוחחו על המשבר שמאיים לפצל את המפלגה וסיכמו כי כל הח"כים יקבלו עליהם את מרות מועצת חכמי התורה וכי אין בכוונתם לפרוש מהמפלגה או לפלגה.

"אנו חברי הכנסת של סיעת ש"ס, הנאמנים לדרכו של מרן, מודיעים בזאת כי למרות שהדבר מובן מאליו, גם המובן מאליו מוטב שייאמר", נכתב בהודעה שפרסמו חברי הכנסת. "אנו מחזקים את ידי יושב ראש התנועה אשר מונה מפי קודשו של מרן זצ"ל וחברי מועצת החכמים. אנו קוראים לחברנו אלי ישי לחזור בו מכוונתו לפלג את התנועה - ולהישמע להוראות מועצת חכמי תורה".

ישי ביציאה מהתפילה, הבוקר (חדשות 2)

ישי יפרוש ויקים מפלגה חדשה?

מדובר למעשה בחיזוק לעמדת היו"ר דרעי, שמבקש לבצע שינויים ברשימת המפלגה לכנסת. ההחלטה של חברי ש"ס להוות חזית מאוחדת נגד פרישה, מהווה למעשה מכה לאלי ישי, שמבין כעת כי אם יפרוש ופינה להקמת מפלגה חדשה - אין מי שיפרוש יחד איתו.

הבוקר הגיע ישי להתפלל בבית הכנסת בשכונת הר נוף בירושלים שבה הוא מתגורר, ובסיום התפילה הביע אופטימיות ואמר לחדשות 2 Online: "יהיה טוב בעזרת השם". אתמול, לאחר שיצאה השבת, איחל ישי לעוקבים בעמוד הפייסבוק שלו "שבוע טוב" ואף שיתף אותם בכך שהוא "מרגיש מאושר".

בשלב זה לא ברור לאן פניו של ישי בבחירות הקרובות: הוא מתלבט האם לרוץ ברשימה עצמאית - מול ש"ס, האם לחבור לשר אורי אריאל מהבית היהודי ולהקים יחד עמו מפלגה חדשה - או שמא יחליט לפרוש מהחיים הפוליטיים.

הקרע העמוק בהנהגת ש"ס מוביל לפילוג היסטורי בתנועה ולא כל הפעילים שמחים מההתרחשויות. אמש תקף בחריפות בכיר במפלגה את היו"ר אריה דרעי ומתח ביקורת על היחס לישי. הוא הזהיר כי יהיה קשה להסביר למצביעים "למה משאירים עבריין מורשע בראשות המפלגה".