מחוזרים, אבל בעיקר מחזרים: ביטחוניסטים מחפשים מפלגה

הם כיהנו בתפקידים הבכירים ביותר בצה"ל, והיום הם בעיקר מחפשים כיצד להשתלב במפלגות לקראת הבחירות המתקרבות. הם עדיין נחשבים לכוכבים מבוקשים, אבל עוסקים בעיקר בחיזורים אחרי ראשי המפלגות. איפה מגשש גלנט? מה מבקש ראש אמ"ן לשעבר ידלין - ולאן יילך מופז?

הביטחוניסטים מחפשים מקום בטוח בכנסת: עד למערכת הבחירות האחרונה, הם נחשבו ל"כוכבים", ל"שמות החמים", לאנשים בעלי הרזומה הביטחוני העשיר שכל רשימה הייתה רוצה לאמץ לחיקה - והייתה מחזרת אחריהם ללא הרף. גם לקראת הבחירות הקרובות, הביטחוניסטים עדיין מבוקשים למדי - אלא שנדמה שהפעם הם בעיקר רודפים אחרי המפלגות בבקשה שיאמצו אותם לחיקן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

בתקופה האחרונה, מאז נודע על הליכה לבחירות חדשות בתוך פחות משנתיים, מנהלים בכירים בעלי רקע ביטחוני עשיר משא ומתן עם כמה מפלגות - ומנסים לשווק את עצמם כמתאימים והכדאיים ביותר עבורן.

מקורבים לאלוף במיל' יואב גלנט, שכזכור מונה לרמטכ"ל אך לא זכה לכהן לבסוף בתפקיד הנחשק, מתהדרים בסקרים שערכו לאחרונה שמצביעים על כך שכל חבירה של גלנט למפלגה שווה כארבעה מנדטים.

בסביבת גלנט העבירו לאחרונה מסרים הן לגורמים במפלגתו החדשה של משה כחלון, "כולנו", וגם ברשימה המאוחדת של העבודה והתנועה מאשרים שהאלוף במיל' "מרחרח" האם יוכל להשתלב ברשימה.

ראש אמ"ן לשעבר בדרך לרשימת הרצוג-לבני?

ולא רק גלנט: גם ראש אמ"ן לשעבר, האלוף במיל' עמוס ידלין, שעומד כיום בראש המכון למחקרי ביטחון לאומי באוניברסיטת תל אביב, מעוניין להשתלב באחת הרשימות בכנסת ה-20.

הביטחוניסטים ינחתו אצלם? הרצוג ולבני (חדשות 2)


על פי גורמים במערכת הפוליטית, הוא הביע רצון להתמודד ברשימת העבודה - אלא שלא בטוח שיוכל לעשות זאת במסגרת השריונים שהובטחו ללבני ולחלק מחברי סיעתה. שריונים נוספים ככל הנראה יתבצעו עבור הפרופ' מנואל טרכטנברג ויו"ר קדימה, ח"כ שאול מופז.

יו"ר קדימה בדרך לעבודה - או אולי ל"כולנו"?

יו"ר העבודה ח"כ יצחק בוז'י הרצוג, הצהיר שלשום בריאיון ל"אולפן שישי" כי מתנהלים מגעים עם מופז בנוגע להצטרפותו לרשימה. לדבריו, הוא מועמד ראוי להשתלב בה - וכי בטרם צורפה לבני לרשימה והוכרז על דיל הרוטציה בינה לבין הרצוג, היא ידעה על המגעים עם מופז - ולא הטילה וטו על השתלבותו האפשרית במפלגה המאוחדת. מופז הצהיר מצדו, שהוא לא פוסל התמודדות גם ברשימתו של משה כחלון.

ואותו מופז שב ומקדם את עצמו לתפקיד הנחשק מבחינתו: שר הביטחון הבא. ביום חמישי האחרון, בכנס איגוד דוברי הרשויות המקומיות בישראל, יצא הרמטכ"ל ושר הביטחון לשעבר מופז נגד מינוי אפשרי של בנט לתפקיד.

מי יבחר בו? ח"כ מופז (חדשות 2)


"במציאות הפוליטית הנוכחית, יש אנשים ראויים יותר עם ניסיון גדול יותר והבנה הרבה יותר מעמיקה בתחום הביטחון. לי יש את הקבלות שלי. אני לא מנפנף בהן כל בוקר, אבל אני מאוד גאה בהן", אמר מופז. "יש אנשים יותר מנוסים, יותר אחראיים, עם קילומטראז' ביטחוני נרחב שיכולים להוביל את מערכת הביטחון - שהיא מהמורכבות ביותר שיש".

האלופים במיל' גלנט וידלין סירבו להגיב לפניית חדשות 2 Online בנושא.