מופז עונה למבקריו: "ההחלטה לא פופולרית, איני אדיש"

המשנה החדש לרה"מ הגיב על הטענות שהופנו לעברו בעקבות המהלך הפוליטי האחרון. היום הוא פרסם הצהרה ראשונה בפייסבוק והסביר: "נוצרה היזדמנות היסטורית להוביל מהלכים משמעותיים לציבור בישראל". רמון על מופז: "הוא הביא את קדימה לקצה"

מופז ונתניהו. "החלטה לא פופולרית" (חדשות 2)

בימים הספורים שחלפו מאז הדרמה הפוליטית של הצטרפות קדימה לממשלת האחדות ספג המשנה החדש לרה"מ, שהיה עד לפני רגע יו"ר האופוזיציה, לא מעט ביקורת. "יש רגעים שבהם מנהיגות מקבלת החלטות גם אם הן לכאורה אינן פופולריות", הוא מגיב היום לביקורת בדף הפייסבוק שלו.

"אני לא אדיש לביקורת הנוקבת שהועלתה כאן בעמוד ובאמצעי התקשורת בימים האחרונים, אבל נוצרה כאן הזדמנות היסטורית להוביל מהלכים משמעותיים לטובת הציבור הישראלי", המשיך מופז. "לתפיסת עולמי, היה זה חוסר אחריות לפספס את ההזדמנות הזו. האחריות עלי ועלי בלבד, מבחן התוצאה הוא הקובע - ואני אעמוד בו".

דבריו של מופז באים יום אחרי הפצצה הפוליטית שהפיל יו"ר מועצת קדימה, חיים רמון, עם החלטתו לפרוש מ"קדימה". היום תקף רמון את התנהלותו של מופז, בראיון לחדשות 2 באינטרנט: "מופז הביא לקיצה של קדימה", אמר.

"דרכו של רמון אינה דרכי"

"קדימה לא הצטרפה לממשלת ליכוד, היא הצטרפה לליכוד", תקף רמון. "היו הרבה פעילים במפלגה שרצו להצטרף לליכוד כבר במהלך הקדנציה של הממשלה, וקדימה הפסיקה להיות מה שהיא אמורה להיות. אני הייתי מבין אלו שהזהירו מפני הפיכתה של קדימה ל'ליכוד ב'' אם מופז ייבחר".

"לפני ההחלטה להצטרף לליכוד לא היו לי רעיונות לעזוב את קדימה - להיפך", הדגיש רמון. "ההיפך הוא הנכון. אחרי ששאול מופז נבחר והודיע שהוא מתכוון להיות אלטרנטיבה לליכוד ושקדימה לא תצטרף לממשלה - בירכתי אותו על כך ואמרתי לו שאסייע לו בכל מה שיבקש".

ולמרות ההשתלחות הקשה, סיים רמון בברכה למופז. "אני מאחל לו הצלחה בדרך שהוא בחר. דרכו איננה דרכי", אמר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת