חיים רמון: "מופז הביא לקיצה של קדימה"

אחרי הודעתו על פרישה מתפקיד יו"ר מועצת המפלגה, תוקף חיים רמון את שאול מופז על החלטתו להצטרף לממשלת הליכוד. "הוא לא הצטרף לממשלה, הוא הצטרף לליכוד", אמר בראיון לערוץ החדשות. "אני מאחל לו הצלחה, דרכו איננה דרכי"

יום אחרי הפצצה הפוליטית שהפיל עם החלטתו לפרוש מ"קדימה", תוקף יו"ר מועצת המפלגה המתפטר חיים רמון את התנהלותו של שאול מופז וטוען כי הוא הביא לפירוק המפלגה. "מופז הביא לקיצה של קדימה", אומר רמון בראיון מיוחד לערוץ החדשות של חדשות 2 באינטרנט.

"קדימה לא הצטרפה לממשלת ליכוד, היא הצטרפה לליכוד", תקף רמון. "היו הרבה פעילים במפלגה שרצו להצטרף לליכוד כבר במהלך הקדנציה של הממשלה, וקדימה הפסיקה להיות מה שהיא אמורה להיות. אני הייתי מבין אלו שהזהירו מפני הפיכתה של קדימה ל'ליכוד ב'' אם מופז ייבחר".

"לפני ההחלטה להצטרף לליכוד לא היו לי רעיונות לעזוב את קדימה - להיפך", הדגיש רמון. "ההיפך הוא הנכון. אחרי ששאול מופז נבחר והודיע שהוא מתכוון להיות אלטרנטיבה לליכוד ושקדימה לא תצטרף לממשלה - בירכתי אותו על כך ואמרתי לו שאסייע לו בכל מה שיבקש".

"אין לי תכניות מוגדרות"

על עתידו הפוליטי רמון אינו מוכן להרחיב. "אין לי תכניות מוגדרות. אני יודע מה צריך לעשות ומה שרוב הציבור היה רוצה לראות היא מפלגת מרכז רצינית, כפי שהוקמה בזמנו קדימה", הוא אומר. "כל חיי עסקתי בחיים ציבוריים, אני רואה את עצמי כאזרח פעיל ואמשיך בפעילות ציבורית".

ולמרות ההשתלחות הקשה, סיים רמון בברכה למופז. "אני מאחל לו הצלחה בדרך שהוא בחר. דרכו איננה דרכי", אמר.

חיים רמון היה בין הוגי מפלגת קדימה ומקימיה בשנת 2005. בבחירות לראשות המפלגה, הוא אמנם תמך בציפי לבני, אך כשמופז נבחר הוא היה בין הראשונים שיצאו לתקשורת ובירך אותו. כעת, משמופז החליט לחבור לממשלת נתניהו ולהצטרף לקואליציה, הרגיש רמון שהוא אינו יכול להישאר חלק מהמפלגה הזו.

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת