פרסום ראשון: חיים רמון פרש מקדימה ומתפקידו כיו"ר המועצה

זמן קצר לאחר שהושבע יו"ר קדימה שאול מופז לשר בממשלת נתניהו, הודיע הח"כ לשעבר חיים רמון, המכהן כיו"ר מועצת קדימה, על פרישתו מהתפקיד ועל עזיבתו את המפלגה. במכתב ששיגר הבוקר רמון למופז הדגיש: "בגדת ברעיון שלשמו קמה קדימה"

חיים רמון. פורש מקדימה (חדשות 2)

סימנים להתפוררות פנימית בתוך קדימה: יו"ר מועצת קדימה שיגר מכתב ליו"ר המפלגה שאול מופז ובו הודיע התפטרותו מתפקידו ועל פרישתו מקדימה. רמון נימק את הסיבה לפרישתו: "כניסתו של מופז לממשלה מהווה בגידה ברעיון שלשמו הוקמה קדימה".

חיים רמון היה בין הוגי מפלגת קדימה ומקימיה בשנת 2005. בבחירות לראשות המפלגה, הוא אמנם תמך בציפי לבני, אך כשמופז נבחר הוא היה בין הראשונים שיצאו לתקשורת ובירך אותו. כעת, משמופז החליט לחבור לממשלת נתניהו ולהצטרף לקואליציה, הרגיש רמון שהוא אינו יכול להישאר חלק מהמפלגה הזו.

מלבד רמון, בתוך קדימה אין ממש התייצבות לצידו של מופז, בשונה ממה שנראה כלפי חוץ. המחנה של לבני בתוך קדימה מחפש בימים אלו את דרכו החוצה מהקואליציה החדשה. ח"כ שלמה מולה כבר מקיים גישושים מול מפלגת העבודה ויו"ר שלי יחימוביץ', ואילו ח"כ נחמן שי שוקל להתמודד לראשות העיר ירושלים.

בשלב זה ניתן לקבוע כי בעתיד תיתכן אפשרות לפילוג, אך כעת אין לאופוזיציה הפנימית בקדימה את מספר חברי הכנסת הדרוש למהלך הזה.

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת