הכנסת אישרה: מופז הושבע לממשלה

עכשיו זה רשמי: מליאת הכנסת אישרה הערב ברוב גדול את צירוף מפלגת קדימה לקואליציה. 71 ח"כים הצביעו בעד, רק 23 התנגדו, לא היו נמנעים. מופז הושבע לתפקיד שר ולמשנה לראש הממשלה

מהערב: המשנה לראש הממשלה שאול מופז. השר החדש הושבע הערב לממשלה, לאחר שהכנסת אישרה את המינוי ברוב גדול. 71 חברי כנסת הצביעו בעד המינוי, 23 התנגדו, אף אחד לא נמנע.

קודם לכן אירעה מבוכה בדיון על צירופו מופז לממשלה. הדיון הופסק לאחר שהתברר כי בין הליכוד לקדימה קיימות, ככל הנראה, הסכמות על צירוף שרים נוספים מקדימה בעתיד. לאחר מכן חודש הדיון.

ההסכמות הבעייתיות אינן מופיעות בהסכם הכתוב ולא הונחו בפני הכנסת. ראש הממשלה נתניהו ביקש לעצור את הדיון לצורך התייעצויות.

קודם לכן לכן הושבעה יו"ר מפלגת העבודה ח"כ שלי יחימוביץ' לתפקיד ליו"ר האופוזיציה. זאת לאחר שנותרה בראשות המפלגה הגדולה ביותר שאינה חברה בממשלה.

המגעים שהפתיעו את המערכת הפוליטית

המגעים לצירוף קדימה לממשלה התגבשו בימים האחרונים בין מופז ונתניהו, כולל בימי השבעה על אביו של רה"מ, כשעל ניהול המשא ומתן ניצחו מטעם נתניהו ראש לשכתו לשעבר, נתן אשל, מי שנאלץ לעזוב את תפקידו בעקבות פרשת ההטרדה המינית; יו"ר הקואליציה ח"כ זאב אלקין; ומטעם יו"ר קדימה - יועצו של מופז, ליאור חורב, כל זאת בסודיות גמורה ומבלי שמרבית חברי הסיעות היו מודעים לקיומם.

בשלב זה לא יצורפו שרים נוספים לממשלה מטעם קדימה פרט למופז, אולם ייתכן כי התקבלו הבטחות מהליכוד לצרף שרים נוספים מקדימה במידה ואחת השותפות האחרות לקואליציה תפרוש. קדימה תקבל לידיה את ראשות ועדת החוץ והביטחון ואת ועדת הכלכלה, ובמקביל תתפטר מראשות הוועדה לביקורת המדינה.

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת