"קואליציה של צ'אושסקו"

יו"ר מפלגת "יש עתיד" יאיר לפיד תוקף את הסכם האחדות בין קדימה והליכוד. "מאז ימי צ'אושסקו ברומניה לא הייתה בהיסטוריה המודרנית קואליציה של יותר מ-90 חברי פרלמנט", אמר לפיד וטען כי כעת מפלגתו היא מפלגת המרכז היחידה בישראל

"מאז ימי צ'אושסקו ברומניה לא הייתה בהיסטוריה המודרנית קואליציה של יותר מ-90 חברי פרלמנט", כך תקף יאיר לפיד את ההסכם בין הליכוד וקדימה. ההכרזה המפתיעה על ממשלת האחדות תפסה את יו"ר מפלגת 'יש עתיד' יאיר לפיד בכינוס בארצות הברית. בנאום לפני 1600 רבנים קונסרבטיביים הגיב לפיד להסכם האחדות.

"אנו הולכים למערכה כדי לאחד את כל הקולות השפויים במדינה. לא כל מה שקרה ב-24 השעות האחרונות הוא לא בסדר, משום שקדימה חזרה להיות מה שהיא הייתה ממילא, חלק מהליכוד", תקף לפיד את מפלגת קדימה ואת החבירה שלה לליכוד.

"הם, חברי קדימה, חזרו הביתה, ואני רוצה להשתמש בהזדמנות הזאת כדי לברך אותם על האיחוד הזה. המפה הפוליטית השתנתה, ואנו עכשיו מפלגת המרכז היחידה. יש את מפלגת העבודה ומרצ משמאל, את הליכוד וקדימה מימין - ואנו המייצגים היחידים של רוב אזרחי ישראל ששייכים למעמד הביניים", הוסיף לפיד.

יש לציין כי הכרזתו של לפיד מאוד לא מדויקת. בעת שלטונו של צ'אושסקו ברומניה המדינה הייתה דיקטטורה קומוניסטית, שהייתה בה רק מפלגה אחת. בפרלמנט כלל לא היה ייצוג למפלגות אחרות זולת המפלגה הקומוניסטית - וצ'אושסקו לא נזקק לשום קואליציה על מנת להמשיך את שלטונו הרודני.

רעידת אדמה פוליטית - סיקור מיוחד:

לבני על מופז: "ראויים ליותר מזה"

נתן אשל על הסכם האחדות: "זה לא תרגיל - ולא מסריח"

דגן: אופטימי לגבי הצלחת ממשלת האחדות

יאיר לפיד: המטרה התרחקה וגדלה בהרבה

במפלגות החרדיות לא מתרשמים: מי שירצה ללמוד תורה - יוכל"

מאחורי הקלעים של תרגיל ביבי-מופז

מפץ פוליטי: אין בחירות, יש ממשלה עם קדימה

"לבני אמרה על מופז: "זה גועל נפש"

זוכרים? מופז: "ראש ממשלת ישראל בנימין נתניהו הוא שקרן"

סערה במערכת הפוליטית: "האמא של התרגילים המסריחים"

רינה מצליח בפרשנות: "מופז משכן את עתידו הפוליטי"

דני דנון - הח"כ היחיד מהליכוד שמתנגד להסכם

ההסכם המלא: קדימה מצטרפת לממשלה 

חברי קדימה מנסים לתרץ: "יש יתרונות באיחוד הכוחות"  

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת