דגן: אופטימי לגבי הצלחת ממשלת האחדות

לאחרונה פועל ראש המוסד לשעבר במסגרת עמותת "יש סיכוי" לשינוי שיטת הממשל בישראל ולחלוקה צודקת של השוויון בנטל. היום, שמה ממשלת האחדות החדשה את שני היעדים הללו במרכז פעילותה. "אם הממשלה תשיג את היעדים הללו היא תעשה מהלך היסטורי, מקווה שהיא תצליח", אמר דגן

ראש המוסד לשעבר מאיר דגן התארח הערב באולפן התכנית "שש" עם סיון רהב-מאיר, והתייחס להסכם האחדות בין קדימה לליכוד.

"אני לעיתים חולק על דעתו של נתניהו וברק שהובילו עד כה את הקואליציה. אבל אני חושב שהעובדה שנתניהו ומופז הציגו את זה כאחד הנושאים המרכזיים בפעולות שיבצעו עד צאת הממשלה זהו צעד חשוב", אמר דגן שפעל באחרונה במסגרת עמותת "יש סיכוי". "אני אופטימי מטבעי, גם לגבי שינוי חוק טל שרצה לשלב יותר חרדים - אך כשל".

"אם הממשלה הזו תביא לכך ששיטת הבחירות והממשל פה תשונה, ובנוסף לכך תוכל לתקן את העיוות ההיסטורי של חלוקת הנטל ותגרום לכך שכל עם ישראל יהיו שווים בשירותם זה יהיה הישג מרשים", הוסיף ראש המוסד לשעבר. "אני מקווה שהממשלה תעשה מהלך דרמטי שישנה לחלוטין את פניה של מדינת ישראל".

בנוסף התייחס דגן גם לאיום האירני ולפעילות של הממשלה כנגדה לאחר הצטרפותו של מופז. "אני מכיר אותו כאדם שבמשך שנים פעיל למען ביטחונה של מדינת ישראל. אני מאמין שהוא יגלה אחריות לאומית בסוגיה הזו, אבל אינני שותף למהלכים והדיונים שמתבצעים היום. ראוי שהאיום הזה יעמוד בראש סדר העדיפויות הביטחוני".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

רעידת אדמה פוליטית - סיקור מיוחד:

יאיר לפיד: המטרה התרחקה וגדלה בהרבה

במפלגות החרדיות לא מתרשמים: מי שירצה ללמוד תורה - יוכל"

מאחורי הקלעים של תרגיל ביבי-מופז

מפץ פוליטי: אין בחירות, יש ממשלה עם קדימה

"לבני אמרה על מופז: "זה גועל נפש"

זוכרים? מופז: "ראש ממשלת ישראל בנימין נתניהו הוא שקרן"

סערה במערכת הפוליטית: "האמא של התרגילים המסריחים"

רינה מצליח בפרשנות: "מופז משכן את עתידו הפוליטי"

דני דנון - הח"כ היחיד מהליכוד שמתנגד להסכם

ההסכם המלא: קדימה מצטרפת לממשלה 

חברי קדימה מנסים לתרץ: "יש יתרונות באיחוד הכוחות"