הנשיא פרס לשאול מופז: "עשיתם דבר גדול"

בעקבות הסכם האחדות שנחתם בין קדימה לליכוד, שוחח נשיא המדינה שמעון פרס עם יו"ר קדימה שאול מופז. "עשיתם דבר גדול", אמר לו פרס. מופז בתגובה: "נוצרה הזדמנות היסטורית"

נשיא המדינה שמעון פרס ויו"ר קדימה שאול מ (חדשות 2)

נשיא המדינה שמעון פרס הצטרף לברכות על סיכום ממשלת האחדות, והתקשר ליו״ר קדימה שאול מופז. "בהצטרפותכם לממשלה עשיתם דבר גדול", אמר הנשיא למופז, שהודה לנשיא ואמר כי "נוצרה הזדמנות היסטורית ליצור שינוי עמוק בנושאים מהותיים. קדימה נענתה לאתגר שבסופו יחוקק חוק שירות לכל ותשונה שיטת הממשל בישראל".

הסכם הצטרפותה של קדימה לממשלת האחדות הפך בצהריים לרשמי: ראש הממשלה בנימין נתניהו ויו"ר קדימה שאול מופז הציגו במסיבת עיתונאים מיוחדת בכנסת את ההסכם הלילי שהושג ביניהם. את מסיבת העיתונאים המשותפת העברנו בשידור חי כאן בחדשות 2 באינטרנט.

ראשון לשאת דברים היה ראש הממשלה בנימין נתניהו. "מדינת ישראל זקוקה ליציבות. מלכתחילה רציתי שנמשיך בעשייה הזאת עד למועד הבחירות, אבל כשהתברר לי שאפשר להקים ממשלה רחבה מאוד, למעשה הממשלה ברחבה ביותר בתולדות ישראל, הבנתי שאפשר להחזיר את היציבות מבלי ללכת לבחירות ולכן החלטתי להקים ממשלת אחדות לאומית רחבה", הסביר ובירך את מופז על המהלך שביצע.

אחריו אמר יו"ר קדימה שאול מופז: "זהו מהלך היסטורי של אחדות לאומית, שחשובה לעתידה של מדינת ישראל", אמר מופז. "קואליציה של 94 חברי כנסת תדע להתמודד טוב יותר מול אתגריה דל מדינת ישראל. אנו כאן כדי לשלב זרועות ולהתמודד עם האתגרים של המדינה שאינם קלים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

רעידת אדמה פוליטית - סיקור מיוחד:

במפלגות החרדיות לא מתרשמים: מי שירצה ללמוד תורה - יוכל"

מאחורי הקלעים של תרגיל ביבי-מופז

מפץ פוליטי: אין בחירות, יש ממשלה עם קדימה

"לבני אמרה על מופז: "זה גועל נפש"

זוכרים? מופז: "ראש ממשלת ישראל בנימין נתניהו הוא שקרן"

סערה במערכת הפוליטית: "האמא של התרגילים המסריחים"

רינה מצליח בפרשנות: "מופז משכן את עתידו הפוליטי"

דני דנון - הח"כ היחיד מהליכוד שמתנגד להסכם

ההסכם המלא: קדימה מצטרפת לממשלה 

חברי קדימה מנסים לתרץ: "יש יתרונות באיחוד הכוחות"