סקר: רוב הציבור חושב שנתניהו ומופז פעלו ממניעים פוליטיים

רק 13% מהנשאלים חושבים שנתניהו הלך לממשלת אחדות לטובת המדינה, 8% חושבים כך על מופז. רוב הציבור לא יודע כיצד להתייחס לממשלת האחדות הלאומית, ו-72% חושבים או בטוחים שהממשלה החדשה לא תצליח להביא לגיוס חרדים. תוצאות הסקר המלא - כאן

הפצצה הפוליטית שהטילו לפנות בוקר ראש הממשלה בנימין נתניהו והמשנה החדש לו, ח"כ שאול מופז, הצליחה לטרוף את הקלפים במערכת הפוליטית.הערב חשפנו בשידור חי בתכנית שש עם סיון רהב-מאיר תוצאות סקר מיוחד שערכנו בעקבות המפץ הגדול בפוליטיקה הישראלית.

על פי תוצאות הסקר שערך עבורנו מכון שילוב, 39% מהציבור תומך בהחלטה ללכת לממשלת אחדות. 34% נגד ההחלטה ול-27% אין עמדה בנושא. המשמעות היא שרוב הציבור יושב על הגדר ולא יודע כיצד להתייחס להחלטה ללכת לממשלת האחדות.

עוד עולה מהסקר, כי 73% חושבים שהחלטתו של נתניהו להקים ממשלת אחדות לאומית מונעת מאינטרסים פוליטיים. רק 13% חושבים שהצעד נעשה לטובת המדינה, ל-14% אין עמדה.

כששואלים את אותה שאלה על מופז הנתונים אפילו יותר נחרצים: 80% חושבים שהחלטתו מונעת מאינטרסים פוליטיים, רק 8% חושבים שהוא פעל לטובת המדינה, ל-12% אין עמדה.

הנושא האחרון שבדקנו היה האם הציבור מאמין שממשלת האחדות תצליח לגרום לכך שהחרדים יתגייסו לצבא. על כך השיבו 40% כי הם חושבים שלא. 32% בטוחים שלא, רק 18% חושבים שכן.

הרשתות החברתיות התמלאו תגובות זועמות

אינדיקציה על הלך הרוח הציבורי באשר להקמת ממשלת נתניהו-מופז ניתן היה לקבל כבר בפרסומים ברשתות החברתיות.

רבים מבין הגולשים מיהרו לשלוף את הסטטוס של מופז בעמוד הפייסבוק שלו מראשית מרס האחרון, שבו הכריז: "אני לא אכנס לממשלה של ביבי. לא היום. לא מחר. זו ממשלה רעה".

אחד הגולשים היצירתיים הציג את נתניהו כקוסם השולף את מופז כשפן מהכובע וקבע: "דוגרי, לא ראיתם את זה בא, נכון?".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת