סגן שר הבריאות ליצמן: "כל מי שירצה ללמוד תורה יוכל - חוק טל יהפוך לחוק 'מטר'"

במפלגות החרדיות לא חוששים מהסכם האחדות החדש ומאישור "חוק טל" בגרסתו המחודשת. "ראש הממשלה הבטיח לנו שלא יהיה מצב שרק 400 אברכים לא יגוייסו", אמר יעקב ליצמן מראשי יהדות התורה. "עם זאת, נבדוק שנתניהו עומד בהסכמים איתנו"

סגן השר ליצמן, מזלזל בחוק טל (חדשות 2)

בתגובה למסיבת העיתונאים המיוחדת בה נאם שאול מופז והבטיח כי "חוק טל ייעלם", אומר סגן הבריאות יעקב ליצמן כי החבירה של מופז לממשלת נתניהו לא תשנה משהו מהותי בסוגיית גיוס החרדים לצה"ל.

"דיברתי עם נתניהו כמה פעמים בעבר ואני בטוח בשני דברים - לא יהיה מצב שבו רק 400 אברכים לא יגויסו - וכל מי שירצה ללמוד תורה יוכל ללמוד. פעם היה פעם חוק טל, עכשיו יקראו לזה חוק מטר".

על פי ליצמן, האווירה הרגועה שהוא משדר נובעת מהבטחות אישיות שקיבל מנתניהו: "הייתי אצל רה"מ יחד עם חברי משה גפני בארבע וחצי לפנות בוקר, והוא הבטיח לנו שההסכם עם מופז לא סותר את סעיף 37 בהסכם הקואליציוני מדבר על תורתו אומנותו. צירוף קדימה לממשלה נועדה להרחבת הקואליציה ולא לפגיעה בחברות בה. אני בטוח שנתניהו יקיים את ההסכמים איתנו".

למרות הביטחון שליצמן מפגין, הוא מצהיר כי ימשיך לעמוד על המשמר: "אנחנו מכבדים את הצורך בשלטון יציב ומסודר, אבל אנחנו מסתכלים על ההסכם הזה גם בצורה של 'כבדהו וחשדהו'. נישאר עם הידיים על הדופק ונבדוק את רה"מ בכל מה שהבטיח לנו", סיכם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

רעידת אדמה פוליטית - סיקור מיוחד:

מאחורי הקלעים של תרגיל ביבי-מופז

מפץ פוליטי: אין בחירות, יש ממשלה עם קדימה

"לבני אמרה על מופז: "זה גועל נפש"

זוכרים? מופז: "ראש ממשלת ישראל בנימין נתניהו הוא שקרן"

סערה במערכת הפוליטית: "האמא של התרגילים המסריחים"

רינה מצליח בפרשנות: "מופז משכן את עתידו הפוליטי"

דני דנון - הח"כ היחיד מהליכוד שמתנגד להסכם

ההסכם המלא: קדימה מצטרפת לממשלה 

חברי קדימה מנסים לתרץ: "יש יתרונות באיחוד הכוחות"