"לבני אמרה על מופז: זה גועל נפש"

גם יו"ר קדימה לשעבר ציפי לבני הלכה הלילה לישון בידיעה שבעוד 4 חודשים הולכים לבחירות, והתעוררה בידיעה שמפלגתה לשעבר הצטרפה לממשלה. בתגובה ראשונה כתבה הבוקר לבני בפייסבוק: "תזכרו שיש גם פוליטיקה אחרת והיא תנצח", אך מקורביה מספרים לחדשות 2 באינטרנט כי תגובתה היתה זועמת הרבה יותר. "אני מזועזעת", אמרה

לבני ומופז בימים אחרים. "מזועזעת" (חדשות 2)

עם הידיעה הדרמטית על ההסכם שנחתם לפנות בוקר בחשאי בין ראש הממשלה בנימין נתניהו לח"כ שאול מופז (קדימה), רבים המתינו למוצא פיה של היו"ר המודחת של קדימה, ציפי לבני, מי שסירבה להקים ממשלת אחדות עם נתניהו.

בתגובה שפרסמה הבוקר בעמוד הפייסבוק שלה, כתבה לבני כי "בבוקר הזה אני רוצה להגיד משפט אחד לכל אחד ואחת מכם, אני יודעת בדיוק אלו תחושות מציפות אתכם לאחר ארועי הלילה, אבל תזכרו שיש גם פוליטיקה אחרת, והיא תנצח".

אלא שמקורביה של לבני סיפרו לחדשות 2 באינטרנט כי בשיחות סגורות - היא אומרת דברים קשים הרבה יותר וזועמת על המהלך שביצע מופז. "היא חושבת שזה גועל נפש", הבהירו מקורביה.

"לבני הזדעזעה הבוקר, אבל המהלכים של מופז לא הפתיעו אותה", אמרו מקורביה והבהירו כי למרות הודעתה בשבוע שעבר על פרישה מהכנסת, אין בכוונתה לעזוב את החיים הפוליטיים. "זה לא הולך לקרות, היא תקבל 'דרייב' להקמת מפלגה חדשה בגלל המהלך הזה".

האופוזיציה: "האמא של התרגילים המסריחים"

במפלגות האופוזיציה זעמו על הספין של נתניהו ומופז ברגע האחרון. יו"ר העבודה שלי יחימוביץ', הצפויה לכהן מעתה כיו"ר האופוזיציה, כתבה הלילה בדף הפייסבוק שלה: "בשעה הזאת נכרתת ברית של פחדנים, בין נתניהו למופז. זה הזיגזג המגוחך והנלעג ביותר בהיסטוריה הפוליטית של ישראל. את הקומבינה הזאת איש לא ישכח, והדבר ייסב למרבה הצער פגיעה עמוקה באמון הציבור בפוליטיקה. נוכח קבורתה הסופית של קדימה קיבלנו הזדמנות נדירה וחשובה להוביל את האופוזיציה, ונעשה את זה באנרגיה ובאמונה. תקציב 2013 בהובלת נתניהו וגוויית קדימה יהיה תקציב קשה לאזרחי מדינת ישראל, ואנחנו נאבק בו". 

גם יאיר לפיד, יו"ר המפלגה הטרייה "יש עתיד" ומי שיהפוך אולי למפסיד הגדול מהמהלך, התייחס להחלטה להקים ממשלת אחדות לאומית. בדף הפייסבוק שלו כתב: "מה שראיתם היום זו בדיוק הפוליטיקה הישנה, המסואבת והמכוערת, שהגיע הזמן להעיף מחיינו. פוליטיקה של כסאות במקום של עקרונות, של ג'ובים במקום של טובת הציבור, של אינטרסים של הקבוצה במקום של המדינה כולה. הם חושבים שעכשיו הם ימשכו זמן ואנחנו נשכח, אבל הם טועים. הברית הפוליטית המגעילה הזו תקבור תחתיה את כל משתתפיה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

רעידת אדמה פוליטית - סיקור מיוחד:

קדימה הצטרפה ברגע האחרון לממשלת אחדות

ההסכם המלא: קדימה מצטרפת לממשלה

הילד מטהרן שרצה להיות ראש ממשלה

הח"כ היחיד מהליכוד שמתנגד להסכם