הח"כ היחיד מהליכוד שמתנגד להסכם

לפנות בוקר הציגו רה"מ נתניהו ויו"ר קדימה שאול מופז את ההסכם שנחתם ביניהם, במסגרתו קדימה תיכנס לממשלת אחדות. הפוליטיקאי היחיד בסיעת הליכוד שהתנגד למהלך הוא ח"כ דני דנון, שטוען הבוקר בריאיון לחדשות 2 כי ההסכם לא טוב למדינת ישראל ולליכוד. "לקחנו גוויה פוליטית שמתרסקת בסקרים, ועזרנו לה לשרוד", לדבריו

אחד מול 94 ח"כים: חבר סיעת הליכוד היחיד שהתנגד להסכם האחדות שנחתם הלילה בין ראש הממשלה בנימין נתניהו ושאול מופז, הוא ח"כ דני דנון, מי שמתמודד מול נתניהו על תפקיד יו"ר נשיאות ועידת הליכוד. בריאיון לחדשות 2 מסביר דנון הבוקר כי הסיבה להתנגדותו להסכם היא חששו שקדימה לא באה לשנות כיוון, אלא מתוך רצון לשרוד בכנסת.

"בעזרת התנגדותי למהלך הלכתי בעד תנועת הליכוד ובעד ראש הממשלה. ההסכם לא טוב למדינת ישראל ולליכוד, לקחנו גוויה פוליטית שמתרסקת בסקרים, וזאת רק מפני שהם מפחדים ללכת לבחירות", קבע דנון.

"הלילה הענקנו לקדימה בלון חמצן", הוסיף ח"כ דנון. "מטריד אותי הכיוון - לקדימה אין רצון באמת לשנות, אלא שהיא שואפת רק לשרוד בכנסת. אני חושש ממצב שבו שר ביטחון כמו אהוד ברק וסיעת קדימה גדולה בתוך הקואליציה, הכיוון יהיה מרכז-שמאל. לא נבחרנו להיות קבלני משנה של השמאל בישראל אלא להוביל בדרך הליכוד, בדרך המחנה הלאומי".

דנון התייחס להתבטאויותיו החריפות של מופז בימים האחרונים נגד נתניהו. "אני לא אוהב את המהלך הציני של מופז, שרק לפני שעות תקף את הממשלה ואת העומד בראשה, ואילו עכשיו חובר אליה ומפר את מה שהבטיח לבוחריו", לדבריו.

"רק בעוד מספר חודשים נוכל לראות אם בממשלה כה רחבה עם עמדות כה שונות ניתן יהיה להוביל שינויים. בפועל כשקדימה ירגישו מוכנים לבחירות - הם ילכו לבחירות. מדובר במפלגה אינטרסנטית שרק רוצה להיות בכנסת, הם רק רוצים לשרוד ואנחנו לא צריכים לקדם אותה", סיכם דנון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת