זוכרים? "ראש ממשלת ישראל בנימין נתניהו הוא שקרן"

עוד לפני שנבחר לראשות קדימה, סימן לעצמו שאול מופז מטרה אחת: ראש הממשלה בנימין נתניהו. הוא תקף אותו מעל לכל במה אפשרית והבטיח להחליף אותו בתפקיד. הוא כינה אותו "לא אמין" ו"שקרן", אבל הלילה הוא טרף את כל הקלפים והצטרף לממשלתו. נזכרים בהתבטאויות של מופז על נתניהו

איך שגלגל מסתובב לו: מי שהיה למוביל ההתנגדות להמשך כהונתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, ומי שהכריז על עצמו כאלטרנטיבה היחידה לתפקיד - טרף הלילה את כל הקלפים והצטרף לממשלתו ככינור שני. שאול מופז הדהים את המערכת הפוליטית, פעל בניגוד לכל הצהרותיו בחודשים האחרונים - וצירף את קדימה לממשלה.

בחודשים האחרונים תקף יו"ר קדימה את ראש הממשלה מעל לכל במה ובכל פורום אפשרי. בראשית חודש ינואר תקף מופז, אז יו"ר ועדת החוץ והביטחון בכנסת, את נתניהו, בעקבות דיון סוער בו נכחו השניים. מופז פוצץ את הדיון בטענה כי דבריו בוועדה סולפו על ידי נתניהו ותקף: "ראש ממשלת ישראל בנימין נתניהו שקרן. מה שהוא עשה כאן היום בוועדת החוץ והביטחון שום ראש ממשלה לא אישר לעצמו לעשות".

"זה מעשה נבלה שאסור שראש ממשלה בישראל יגיע אליו", המשיך מופז במתקפה על נתניהו. "הוא משקר את אזרחי מדינת ישראל בתחום הכלכלי, הוא משקר את צעירי ישראל, הוא משקר את מדינת ישראל בכל הקשור לנושאים המדיניים, והיום הוא גם משקר בנושאים הקשורים הרגישות ביותר בתקציב הביטחון. שיידעו אזרחי ישראל שיש להם ראש ממשלה שקרן! שיידעו אזרחי ישראל שבנימין נתניהו משקר!".

על מחאת הדלק: "נתניהו רומס וחומס את אזרחי המדינה"

אך זו לא הייתה ההשתלחות היחידה של מופז בנתניהו. מיד לאחר שניצח את ציפי לבני בפריימריז בקדימה, הצהיר: "הערב הזה מסמן את התגבשותה של החלופה השלטונית, החלופה הערכית וחלופת הדרך לממשלה הכושלת והרעה של בנימין נתניהו. מהערב הזה יוצאת קדימה אחת. קדימה שהיא מובילת האופוזיציה ומחדשת התקווה של רוב רובם של אזרחי ישראל לדרך אחרת. קדימה היא הערובה שלא אבדה תקוותנו, ושלתקווה יש חלופה פוליטית חדה וברורה".

בראיון הראשון שהעניק כיו"ר קדימה, בסוף חודש מרס, כינה מופז את ראש הממשלה כ"לא אמין". "הוא 'מרח' את המחאה והעלה את הנושא האירני לסדר היום", תקף מופז בראיון מיוחד לדני קושמרו במהדורה המרכזית. "אני חושב שזה יותר מספין שנועד ליצור לו דימוי שהוא שומר על ישראל ומגן עליה".

מופז מחק את הסטטוס "לא אכנס לממשלה"

גם בנושא מחאת הדלק תקף מופז את נתניהו. "ראש הממשלה רומס וחומס את אזרחי המדינה, הוא חצה קו אדום נוסף", הצהיר בראיון לרדיו "קול ברמה" ערב חג פסח. "רגע לפני חג החירות, ממשלת ישראל הכבידה מעמסה נוספת ומיותרת על עם ישראל. מחירי הדלק המאמירים הם דוגמה אחת מיני רבות למדיניות אטומה של הממשלה הזו".

וגם ברשתות החברתיות לא חסך מופז ביקורת מנתניהו. בראשית חודש מרס כתב בדף הפייסבוק שלו: "תקשיבו טוב: אני לא אכנס לממשלה של ביבי. לא היום, לא מחר ולא אחרי שאעמוד בראשות קדימה. קדימה בראשותי תחליף את הליכוד בבחירות הבאות". הבוקר, עם ההצטרפות הדרמטית לממשלה, מחק מופז את הסטטוס החריף נגד נתניהו מדף הפייסבוק שלו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת