ההצעה לפיזור הכנסת אושרה בקריאה ראשונה

נציגי הסיעות השונות אימצו ברוב קולות את הצעת החוק הממשלתית שלפיה ייערכו ב-4 בספטמבר הקרוב בחירות כלליות בישראל. יריית הפתיחה הסופית תרשם אחרי שהמהלך יאושר בקריאה שנייה ושלישית

נתניהו. יוצא לדרך (AP)

יריית הפתיחה של בחירות 2012 נשמעה הערב בקול רם וברור במליאה, כש-109 מנציגי הסיעות השונות הצביעו בעד הצעת החוק הממשלתית לפיזור הכנסת בקריאה ראשונה. איש מביניהם לא התנגד למהלך, אך נרשם לו נמנע אחד - ח"כ ראלב מג'דלה מהעבודה.

ההצעה אומצה בתום דיון שנמשך שעות ארוכות במליאה, וכעת היא תובא לאישור סופי בקריאה שנייה ושלישית. אם כך אכן יהיה, יזומנו אזרחי ישראל לקלפיות ב-4 בספטמבר הקרוב. לצד המהלך הממשלתי, נדחו ברוב קולות ארבע הצעות אי-אמון בממשלת נתניהו שהגישו סיעות האופוזיציה.

את הדיון בהצעת החוק פתח השר המקשר בין הממשלה לבין הכנסת, גלעד ארדן. הוא טען כי בשלוש השנים האחרונות, "המדינה נוהלה בצורה אחראית ויציבה שהביאה להישגים חסרי תקדים". עם זאת, הוא הדגיש כי הסיבה לרצונו לפזר את הכנסת היא "החשיבות ביציבות" בקואליציה.

נתניהו: "היציבות היא מרכיב עיקרי בהצלחה"

מוקדם יותר היום, בישיבת הממשלה השבועית, גרף נתניהו לזכותו הישגים רבים שצבר - לראייתו - מאז עלה לשלטון ב-2009: אני חושב שבכל התחומים שאנחנו יכולים למנות יש הישגים גדולים מאוד לממשלה בזכות העבודה המשותפת שלנו, החזון המשותף שלנו, שיתוף הפעולה והיציבות הפוליטית".

"היציבות הפוליטית היתה מרכיב חשוב מאוד בהצלחה, משום שבמשך שלוש שנים שרים עסקו בפיתרונות ולא בבחירות", לדברי נתניהו. "אני חושב שמזה עשרות שנים לא היתה ממשלה כל כך יציבה במדינת ישראל, אבל זה גם לא סוד שעם תחילת השנה הרביעית של הממשלה יש התרופפות מסוימת ביציבות הקואליציונית וחוסר יציבות, גם בין מפלגות וגם בתוך המפלגות", הדגיש.

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת