תשכחו מפריימריז: ועדה מסדרת בקדימה?

בקדימה נערכים להרכבת רשימת החברים שתוביל את המפלגה בבחירות הקרובות, על רקע עזיבתה של לבני. בניסיון לחלץ את מופז מהתחייבויותיו לחלק מהחברים שערקו ממחנה לבני וסייעו לו לזכות, שוקלים אפשרות שוועדה מסדרת תקבע רשימת החברים במקום לערוך פריימריז

האם הפריימריז בקדימה יבוטלו? הנהגת קדימה שוקלת לוותר על עריכת בחירות פנימיות ולתת לוועדה מסדרת לקבוע את רשימת החברים שתייצג את המפלגה בבחירות הקרובות.

בימים האחרונים החלו בכירים בסביבתו של יו"ר קדימה ח"כ שאול מופז, להעלות כהצעה את הוועדה המסדרת, שתקבע את רשימת קדימה לכנסת. ההצעה הועלתה על ידי חברי כנסת בקדימה ובכירים נוספים במפלגה, שמנסים לשכנע את ח"כ מופז לאמץ אותה, ובכך לאפשר לו "נתיב מילוט" מהתחייבויותיו לשריונים עבור חלק מחברי הכנסת שערקו ממחנה לבני, ולחלק מהפוקדים הגדולים שסייעו לו בפריימריז.

בקדימה מסבירים שוויתור על פריימריז יועיל עם המפלגה גם במובן הכלכלי, שכן היא צפויה לחסוך הוצאות תקציביות גדולות. ח"כ רונית תירוש מקדימה אישרה בצהריים בריאיון בערוץ הכנסת שאכן עלתה הצעה לא לערוך בחירות פנימיות במפלגה, ואף ציינה כי הייתה בין אלו שהציעו למופז את המהלך.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת