מופז ביקש לשכנע את לבני לחזור להיות מספר 2 בקדימה

יו"ר המפלגה שהסקרים מנבאים לה התרסקות בבחירות הקרובות פנה לעומרי שרון המקורב ללבני, לאחר שזו הגישה את התפטרותה וביקש ממנו לנסות לשכנע אותה לחזור ולהיות מספר 2 לצדו. שרון השיב כי הסיכויים לכך קלושים

שאול מופז רוצה את ציפי לבני בקדימה: יו"ר המפלגה שהסקרים מנבאים לה התרסקות בבחירות הקרובות פנה לעומרי שרון המקורב ללבני, לאחר שזו הגישה את התפטרותה וביקש ממנו לנסות לשכנע אותה לחזור ולהיות מספר 2 לצדו.

עומרי שרון השיב על שאין הרבה סיכוי לכך וגם לבני עצמה אמרה שהתפטרותה מקדימה הייתה עקרונית.

בנוסף, במטה מופז לא אהבו את הדברים שאמרה הערב ח"כ שלי יחימוביץ' (העבודה) בתכניתנו "פגוש את העתונות" עם דנה ויס. מהמטה נמסר, כי מדובר ב"מתקפה מתואמת של יחימוביץ ונתניהו על קדימה. קדימה לא מתכוונת להבליג עוד, מה שברור היום זה שאם הצבעת שלי – הצבעת נתניהו".

יחימוביץ': "הפלת נתניהו אינה דמיונית"

מוקדם יותר הערב התייחסה ח"כ יחימוביץ' לבחירות הקרבות ואמרה כי הציבור רואה בה אלטרנטיבה שלטונית לראש הממשלה בנימין נתניהו. "המטרה הראשונה שלנו היא הפלת שלטון נתניהו. הפלת השלטון אינה דמיונית, זה קשה, מורכב, אך אפשרי".

בריאיון לתכנית אמרה יחימוביץ' כי היא בהחלט מועמדת לראשות הממשלה: "הציבור בחודשים האחרונים מראה שהוא רואה בי אלטרנטיבה שלטונית לנתניהו. זה לא היה מובן מאליו בהתחלה. אני מקפידה להתכתב עם מציאות. מפלגת העבודה אחרי עזיבת ברק, שהייתה ברכה גדולה, נעה בין 3-7 מנדטים, הייתה מרוסקת. היעד היה שיקום. אחרי שנבחרתי לראשות המפלגה היה להציל את המפלגה. הציבור העניק לנו את היעד הזה".

בנוגע להתרסקות קדימה בסקרים אמרה יחימוביץ' כי "הציבור לא סבור ששאול מופז הוא האלטרנטיבה לנתניהו, וכן סבור שאני האלטרנטיבה. זה לא ספינים ותרגילים. הציבור סבור שהדרך הסוציאל דמוקרטית שאני מובילה היא הדרך. אני מנסה ללכת בנתיב שלא הלכו בו. כלכלה צודקת היא בנפשנו".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת