בליכוד תוקפים: הצבעה לליברמן תביא להקמת ממשלת שמאל

אחרי שיו"ר ישראל ביתנו אמר כי אינו פוסל את הרצוג כמועמד לראשות הממשלה, בליכוד מזהירים: "הצבעה לליברמן עלולה לנייד קולות מן הימין אל השמאל". בהודעת המפלגה נכתב: "מי שרוצה ממשלה שמבוססת על הימין צריך להצביע ליכוד"

הליכוד נגד ליברמן (AP)

אחרי ששר החוץ אביגדור ליברמן הכריז כי הוא לא פוסל ישיבה בממשלה בראשות יו"ר העבודה יצחק הרצוג, בליכוד תוקפים ומזהירים שהצבעה לישראל ביתנו תביא להקמת ממשלת שמאל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"דברי ליברמן לגבי נכונותו לשבת בממשלה בראשות הרצוג מוכיחים כי הצבעה לליברמן עלולה לנייד קולות מן הימין אל השמאל ולהביא להקמתה של ממשלת שמאל", אמרו בליכוד.

במפלגתו של ראש הממשלה הדגישו כי "ברור כי כל מי שרוצה ממשלה חזקה ורחבה בראשות נתניהו, המבוססת על גוש הימין והימין-מרכז, צריך להצביע הפעם לליכוד בראשות נתניהו".

מ"ישראל ביתנו" נמסר בתגובה להתקפה של הליכוד כי "אזרחי ישראל מעוניינים לשמוע דעות ולא השמצות ואנו נמשיך לדבר לענין, על איך שומרים על מדינת ישראל כמדינה יהודית וחזקה. לא ניגרר לעימותים מיותרים".

באירוע "שבתרבות" שנערך הבוקר בתיאטרון הבימה תל אביב אמר ליברמן כי מפלגתו אינה נמנית עם אלו הקוראים "רק לא ביבי", אך הדגיש כי הוא "לא פוסל אף מועמד לראשות הממשלה - לא את בנימין נתניהו ולא את יצחק הרצוג".

ליברמן בירך על האיחוד בין הרצוג ללבני, אך מתח ביקורת: "אני בעד מסגרות גדולות אבל אני חושב שהיה פה פספוס. דיברו על רוטציה וקונסטלציה במקום לדבר על מהות ותוכן".

לאור בחירתם של הרצוג ולבני בשם "המחנה הציוני", נשאל ליברמן לאיזה מחנה הוא משתייך. "ישראל ביתנו שייכת למחנה השכל הישר, המחנה האחראי, השקול וההגון", אמר שר החוץ. "אני גם לא עוסק בכיסאות ובמינויים. ישראל ביתנו תציג את האני מאמין שלה ואת המהות במאמץ לשנות את המערכת הפוליטית לטובה".

על רקע דיווחים קודמים על מגעים להצטרפות ישראל ביתנו ויש עתיד למפלגתו של משה כחלון אמר ליברמן: "בכל מערכת בחירות שהייתה מאז הקמתה של ישראל ביתנו ב-1999 הוכח שהיא הולכת וגדלה. אנחנו נתמודד בבחירות באופן עצמאי בתקוה להמשיך ולגדול גם ביחס למה שהשגנו ב-2009".