יש מועד לבחירות: 4 בספטמבר

הצעת חוק שהניח יו"ר הקואליציה צפויה לרוב, ותאושר ככל הנראה בשבוע הבא במליאת הכנסת. על פי ההצעה, הכנסת תפוזר - ותלך לבחירות ב-4 בספטמבר. ההצעה זוכה לתמיכתם של אלי ישי וליברמן, ולמרות התנגדות קדימה היא צפויה לעבור ללא קושי

יו"ר הקואליציה זאב אלקין הניח הצעת חוק לפיזור הכנסת, לפיו תפוזר המליאה בשבוע הבא ותלך לבחירות ב-4 בספטמבר 2012. בין שלל ההצעות לפיזור הכנסת - זוהי ההצעה הרשמית של הקואליציה, והיא זוכה לתמיכה מצד יו"ר ש"ס אלי ישי ויו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן.

במפלגת קדימה מתנגדים להצעה הזאת, אבל לא נראה שבכיריה יוכלו להתנגד יותר מדי, משום שצפוי רוב בכנסת להצעה. ההצבעה על החוק תתבצע כבר בשבוע הבא ביוזמת הממשלה, ובכך ראש הממשלה יעביר את המסר לפיו הוא לא נכנע לדרישות באופוזיציה.

סקר: 62% מהציבור נגד בחירות עכשיו

מוקדם יותר פורסם סקר של מכון "דחף" שבוצע עבור ערוץ הכנסת, לפיו מפלגתו של יאיר לפיד תהיה הרביעית בגודלה אחרי הבחירות הקרובות. עוד עולה כי הליכוד מוסיף להתחזק ורושם הישג של31 מנדטים, וכי 62% מהציבור כלל לא סבור שצריך ללכת עכשיו לבחירות.

הסקר שנערך בהנהלת ד"ר מינה צמח, מעלה כי נתניהו והליכוד יהיו המנצחים הגדולים בבחירות עם 31 מנדטים. מיד אחריהם ניצבת מפלגת העבודה בראשות שלי יחימוביץ' עם 17 מנדטים, והמפלגה השלישית בגודלה עם 13 מנדטים - היא ישראל ביתנו. מפלגת קדימה, ביום שלאחר התפטרותה של ציפי לבני, מתרסקת ומגיעה ל-10 מנדטים בלבד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת