הרצוג: "חד משמעית מוכן לעימות מול רה"מ"

יו"ר האופוזיציה יצחק הרצוג שאיחד השבוע בין מפלגתו, העבודה, לבין מפלגת התנועה של ציפי לבני, קורא לעימות בינו לבין ראש הממשלה בנימין נתניהו. "הוא בהיסטריה, הוא תוקף את התקשורת", אמר הרצוג בריאיון ל"אולפן שישי". צפו בריאיון המלא

בסוף של שבוע שבו הכריז על האיחוד עם יו"ר התנועה ציפי לבני, הגיע יו"ר העבודה יצחק הרצוג לריאיון ב"אולפן שישי" והביע את נכונותו להתעמת עם יריבו המרכזי בבחירות - ראש הממשלה בנימין נתניהו. "חד משמעית אהיה מוכן לעימות מול נתניהו", אמר הרצוג. "ראש הממשלה בהיסטריה, הוא תוקף את התקשורת".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על החיבור עם לבני אמר הרצוג: "הובלתי מהלך יחד עם לבני שמחולל שינוי מהפכני. הוא הפך בן רגע את כל השיח הפוליטי לשיח שבו אנחנו מתמודדים מול נתניהו. אני מאוד שלם עם עצמי. אנחנו מביאים קונספט חדש שלא היה מוכר בפוליטיקה הישראלית. הנהגה משותפת מראה על הרבה מאוד ביטחון. לפני עשרה ימים אף אחד לא נתן למפלגתי ולי את הסיכוי למרות שהייתה לי התחזקות עקבית".

הרצוג הדגיש כי מבחינתו האיחוד עם לבני איננו סוף פסוק וכי בכוונתו לצרף מפלגות נוספות לרשימה. "לכל אורך תהליך ההידברות עם לבני אמרתי למופז שאני מדבר איתה וההיפך", הבהיר הרצוג. "לשניהם אין בעיה בכלל. אמרתי את זה לסיעה שלי וקיבלתי על כך גיבוי מלא ממפלגתי. מופז אדם ראוי מאוד בעיניי ויש הרבה אנשי ביטחון נוספים שרוצים להצטרף. מופז ראוי מאוד, אבל כשמגיעים לפוליטיקה צריך ללכת למפלגה שתאשר את זה. אם יהיו הסכמות, יהיה מקום למופז".

גם לבני וגם מופז הגיעו מהליכוד. השאלה היא אם אלו רק שניהם שנטו שמאלה בהשקפותיהם הפוליטיות, או שמא גם מפלגת העבודה נטתה בשנים האחרונות ימינה. "אנחנו במרכז לא כי אנחנו בורחים מהשמאל", אמר הרצוג. "אני רוצה תהליך מדיני אמיץ. גוש עציון מבחינתי יקר כמו תל אביב, אבל בשביל להגיע לכך שגוש עציון יהיה בריבונות ישראל, צריך להגיע להסכם. העבודה היא המפלגה שייסדה את המדינה, יש לה שורשים עמוקים ביותר, היא המרכז הישראלי הגדול שתמיד היו בו מגוון דעות".

מאז האיחוד בין העבודה לתנועה יש שאלה אחת שעליה מסרב הרצוג להשיב. האם הוא יהיה מוכן לשבת לאחר הבחירות בממשלה שבראשה יעמוד נתניהו. "לאור הסקר מאתמול אתם צריכים לשאול את נתניהו אם הוא יצטרף לממשלת הרצוג", השיב הרצוג. "המפה הפוליטית השתנתה. יש קבוצה של מנהיגים בני חמישים פלוס שמוכנים ללכת יחד לקואליציה רצינית שאני מאמין שתהיה בראשותי".