יו"ר הכנסת ראובן ריבלין: פיזור הכנסת - בשבוע הבא

לאחר שנועד עם נציגי הסיעות השונות, מעריך יו"ר הכנסת ראובן (רובי) ריבלין כי בשבוע הבא תאושר הצעת חוק לפיזור הכנסת. בשיחה עם חדשות 2 הסביר ריבלין כי הוא מעריך שיהיה רוב להצעות שיעלו ביום שני הקרוב ויובילו את ישראל לבחירות

ראובן ריבלין. ארכיון (AP)

הכנסת תפוזר כבר בשבוע הבא, כך מעריך יו"ר הכנסת ראובן (רובי) ריבלין שנועד עם נציגי הסיעות. להערכת ריבלין, ההצעות לפיזור הכנסת של מרצ והעבודה יאושרו כבר בתחילת השבוע הבא.

בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט הסביר ריבלין כי כבר ביום שני יועלו הצעות חוק לפיזור הכנסת הנוכחית. על פי הערכות, להצעות יהיה רוב גדול, מה שיוביל לפיזור הכנסת הנוכחית לאחר אישור בקריאה שנייה ושלישית ויסמל רשמית את תחילת המירוץ לקראת בחירות כלליות. 

מוקדם יותר פורסם סקר של מכון "דחף" שבוצע עבור ערוץ הכנסת, לפיו מפלגתו של יאיר לפיד תהיה הרביעית בגודלה אחרי הבחירות הקרובות. עוד עולה כי הליכוד מוסיף להתחזק ורושם הישג של31 מנדטים, וכי 62% מהציבור כלל לא סבור שצריך ללכת עכשיו לבחירות.

הסקר שנערך בהנהלת ד"ר מינה צמח, מעלה כי נתניהו והליכוד יהיו המנצחים הגדולים בבחירות עם 31 מנדטים. מיד אחריהם ניצבת מפלגת העבודה בראשות שלי יחימוביץ' עם 17 מנדטים, והמפלגה השלישית בגודלה עם 13 מנדטים - היא ישראל ביתנו. מפלגת קדימה, ביום שלאחר התפטרותה של ציפי לבני, מתרסקת ומגיעה ל-10 מנדטים בלבד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת