ברק: "הנהגה היא לא תכנית ריאליטי - דרושה יד יציבה על ההגה"

סיעת "עצמאות" בראשות שר הביטחון אהוד ברק התייצבה הבוקר במסיבת עיתונאים לפתיחת קמפיין הבחירות. ברק בחר לתקוף את לפיד כשאמר: "באנו בלי פרומטרים אבל עם רקורד". למרות האתגר המשמעותי נוכח מצבו בסקרים, ברק הביע אופטימיות לגבי סיכויי מפלגתו לעבור את אחוז החסימה

נערכים לבחירות: שר הביטחון אהוד ברק כינס הבוקר את חברי סיעת "עצמאות" בבית סוקולוב בתל אביב לפתיחת קמפיין הבחירות של המפלגה הצעירה, שהתנתקה ממפלגת העבודה לפני יותר משנה. את מסיבת העיתונאים העברנו בשידור חי בחדשות 2 באינטרנט.

"באנו לכאן אנוכי וחברי להנהגת מפלגת העצמאות, לומר לכם שעצמאות בראשותי רצה לבחירות הקרובות. תהיינה בחירות בעוד מספר חודשים ואנחנו פונים לאזרחים ואומרים להם בואו איתנו בדרך שהיא דרך המלך", אמר ברק. "שמים את המדינה במרכז בכל התחומים: בביטחון, במדיניות, בחברה, אחריות, רצינות וניסיון בתחום הביטחוני".

בהמשך פרס ברק את משנתו ופירט את הנושאים שיעמדו על סדר היום של המפלגה: "שתי מדינות לשני עמים, חתירה להסדר בלי רתיעה - במעשים ולא בדיבורים, בתחום המדיני, כבוד האדם, מציאות של סולידריות והזדמנות לכל בנושא החברתי, וכמובן ומעל הכל, הגנה על שלטון החוק.

ברק: "בחירות הן לא פרק בסדרת ריאליטי"

לאחר פרישת חברי הסיעה ממפלגת העבודה ולאור מצבם המדשדש בסקרים, נכון להם אתגר גדול בבחירות הקרובות. גורמים בסיעה וגם בליכוד הכחישו את השמועות על שריון מקומות לברק בליכוד, כדי שיוכל להמשיך לכהן בתפקיד שר הביטחון גם אחרי הבחירות, ללא קשר למספר הבוחרים בו.

"באנו קודם כל להפריך את השמועה שאנחנו לא רצים, או משוריינים למפלגה אחרת. אנחנו רצים עצמאית עם מפלגת העצמאות", אמר ברק והשתמש במשל מתכניות הריאליטי, שמתברר כנושא קרוב ללבו. "אנחנו רואים בבחירות מעשה חשוב וגורלי. זה לא עוד פרק של המלכה ולא פרק של הדחה בסדרת ריאליטי, זה דבר חשוב שקובע את עתידנו".

"אני ראיתי את ראשי הממשלה בעבר ואני אומר לכם באחריות, הדברים שנקבעים סביב שולחן הממשלה הם החשובים ביותר לנו לילדינו ולנכדינו, וכל אדם חייב לשאול את עצמו בעד מי או בעד מה אני מטיל את הפתק שלי בקלפי", הוסיף ראש עצמאות. "גם בתחום המדיני וגם בתחום הביטחוני, דרושה יד יציבה ומנוסה על ההגה, היד שלנו, היד שלי, היא יד כזאת, ואנחנו קוראים לאזרחים להצטרף אלינו כדי שאמשיך לכהן בעמדה של השפעה וכוח כשר הביטחון גם בממשלה הבאה וכדי שחברי פה ימשיכו לכהן כשרים בתפקידי מפתח".

"באנו בלי פרומטרים, אבל עם רקורד של עשייה"

אמש הצטרף למירוץ גם המועמד החדש יאיר לפיד, כשהציג לראשונה את משנתה של מפלגתו - יש עתיד. ברק התייחס גם ליריבו הטרי ועקץ אותו כשאמר: "באנו בלי פרומטרים, אבל עם הרבה רקורד מהדברים שעשינו ושאנחנו עושים".  

בהמשך ניסה ברק להדגיש את ניסיונו במערכת הפוליטית ובהנהגת המדינה, כשמנה את שורת התפקידים שמילא לאורך השנים. "צריך לבחון מי הם האנשים שבאמת מסוגלים להבטיח שמרות ישראלית על אזרחים ביהודה ושומרון תישמר, ומי האנשים שפועלים להביא לשינוי אמיתי בחוק טל, ומי נאבק על תקציב המדינה באופן שייתן למדינה את מה שדרוש במצב המאקרו כלכלי וכן ביכולת להיענות למחאה החברתית ולנושאי הביטחון".

לסיום התייחס ברק לסקרים הלא מחמיאים באשר ליכולת של מפלגתו לעבור את אחוז החסימה וציין שאין להסתמך עליהם. "סקרים הם ללא ספק גורם שמאפשר להדק את הקשב, אבל אני מציע לכולם לבדוק איפה הייתה קדימה לפני שלושה חודשים ואיפה היא היום, כדי להבהיר שאין קשר בין הסקרים לבין מה שקורה בפועל", אמר ברק והוסיף כי ראה באחת מתכניות הבוקר שעצמאות זינקה במספר המנדטים ותעבור את אחוז החסימה".

"הנהגת מדינה אינה תכנית טלוויזיה אלא מעשה רציני שצריך להתחיל להתייחס אליו ברצינות", סיכם ברק. "אנחנו כאן כדי להישאר ולהוות כוח משפיע על הכיוונים שבהם צועדת מדינת ישראל".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת