התגובות לנאום הבכורה: "מפלגתו של לפיד היא מפלגת אופנה"

מעטות המפלגות שהוקמו ולא זכו לתגובות תוקפניות מסיעות הבית, כך גם במקרה של מפלגת "יש עתיד" בראשות יאיר לפיד. בעבודה הגדירו אותה כ"מפלגת אופנה", בש"ס טענו כי בעוד שהם שירתו בצבא לפיד הסתער על כתבות בעיתון "במחנה" - ובפורום השוויון בנטל תקפו את היוזמה להעניק פטור מלא משירות לחרדים לחמש שנים

תגובות נזעמות למדי במערכת הפוליטית לנאום הבכורה של יאיר לפיד בכנס הפתיחה של מפלגת "יש עתיד", אליו הגיעו מאות פעילים ותומכים.

הראשונים לבקר את לפיד היו חברי הכנסת של ש"ס, שהגיבו בזעם לדבריו של לפיד לפיהם "אנחנו לא יכולים יותר לשרת את המדינה לבד ולפרנס עשרות אלפי חרדים". "אם רק היית לומד את הנושא, היית מגלה שלומדי היהדות אינם מקבלים קצבאות מיוחדות, וכי רוב מוחלט של הציבור הדתי-מסורתי שירת בצה"ל ביחידות קרביות, בזמן שאתה הסתערת על עיתונים ישנים בג'בלאות עיתון 'במחנה'", אמרו בסיעה.

גם במפלגת העבודה התגובות לכנס של מפלגת "יש עתיד" היו צוננות. "המאבק האמיתי ייערך בינינו לבין מפלגת הליכוד", אמרו גורמים בעבודה, שכינו את מפלגתו של לפיד "מפלגת אופנה". "בכל מערכת בחירות נולדת מפלגה בעלת תכנים עמומים שאנשים טובים מתפתים להצביע עבורה, אך מתמלאים תוך זמן קצר מפח נפש ואכזבה".

גם בפורום לשוויון בנטל לא אהבו את תכנית לפיד לגיוס חרדים, לפיה בחמש השנים הראשונות יזכו כל החרדים לפטור מלא משירות צבאי או אזרחי. "המתווה שהציג הוא לא יותר מאחיזת עיניים, שכן המשמעות של פטור גורף לחמש שנים אינה עומדת לזכות אוכלוסיות אחרות בחברה הישראלית, עליהן חל חוק שירות בטחון. לא נסכים בשום פנים ואופן למצב שבו ינסו לעשות רווחים פוליטיים על גב המשרתים", כך בתגובות הפורום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת