הערכה בליכוד: הבחירות יתקיימו ב-4 בספטמבר

גורמים בליכוד מעריכים כי בתחילת השבוע הבא יודיע ראש הממשלה בנימין נתניהו על מועד לבחירות הקרובות - 4 בספטמבר 2012. במקביל מתחמם הקרב בליכוד על מקום ריאלי ברשימה, ויש כאלה שכבר החליטו לוותר: השר יוסי פלד מיהר להודיע כי הוא פורש מהחיים הפוליטיים ולא יתמודד בפריימריז בליכוד. פלד ימונה ליו"ר קצא"א

המערכת הפוליטית כולה מתחילה להאיץ את הקצה לקראת הבחירות, כאשר על פי ההערכות יודיע ראש הממשלה בתחילת השבוע הבא על תאריך סופי ומוסכם על כל סיעות הבית - 4 בספטמבר 2012.

במקביל, מתחמם הקרב בליכוד על מקום ריאלי ברשימה, ויש כאלה שכבר החליטו לוותר. השר יוסי פלד הודיע על פרישתו מהחיים הפוליטיים, לאחר שהעריך כי סיכוייו להיבחר מחדש לכנסת קלושים. פלד ימונה על ידי ראש הממשלה נתניהו ושר האוצר שטייניץ ליו"ר חברת קצא"א, קו צינור הנפט בין אילת לאשקלון.

על אף פרישתו של פלד, גורמים שונים בליכוד מעריכים כי ישנו לחץ גדול בקרב חלק מחברי הכנסת המכהנים ושרי הליכוד. "מריבות פנימיות והקצנה לא יתרמו למפלגה חודשים ספורים לפני הבחירות", אמרו אותם גורמים, "גם אם בני בגין לא ירוץ והרשימה תורחב בשלושה עד חמישה ח"כים - יהיו כאלה שייפלטו מתוכה".

יום סוער: לבני פורשת, לפיד יוצא לדרך

ח"כ ציפי לבני, יו"ר קדימה לשעבר, הגישה בשעות הצהריים את התפטרותה מהכנסת. בכך, סיימה לבני לפחות נכון לעכשיו את פעילותה הפוליטית בבית הנבחרים. את מכתב ההתפטרות הגישה לבני ליו"ר הכנסת ראובן ריבלין. "לא מכרתי את המדינה לחרדים ולא נכנעתי לסחטנות פוליטית", אמרה לבני עם פרישתה.

הערב כינס לראשונה יאיר לפיד מאות מתומכיו בבית התפוצות בת"א לכנס הבחירות הראשון. במהלך נאומו הדגיש לפיד את כוונתו לחוקק חוק שיחליף את "חוק טל", וחידד את חשיבות השירות הצבאי והאזרחי. "אני לא אנטי חרדי", אמר לפיד, "אנחנו פשוט לא יכולים כבר לממן אתכם ולא לשרת לבד את המדינה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת