המחליף של לבני: איש העסקים יובל צלנר

הוא בן 34 בלבד, איש עסקים שמוכר יותר בזכות בת זוגו, דפנה שחר, שהתפרסמה בסדרה "מעושרות". יובל צלנר יחליף את ציפי לבני בכנסת - אך על רקע הדיבורים על בחירות, לא ברור כמה זמן הוא יוכל ליהנות מהמעמד. צלנר לחדשות 2 באינטרנט: "אני מרגיש חלק אינטגרלי מהמפלגה - זאת הזדמנות אמיתית"

יובל צלנר. כמה זמן יהיה בכנסת? (צילום: ניב קלדרון)

שעות לפני הגשת התפטרותה של יו"ר קדימה לשעבר, ציפי לבני, מהכנסת, ידוע כבר מי ימלא את מקומה בבית הנבחרים: איש העסקים יובל צלנר, שמוכר יותר כבן זוגה של כוכבת התכנית "מעושרות" - דפנה שחר.

צלנר, בן 34, חבר קדימה מיום היווסדה, ואחד מהשותפים להקמתה עוד בימי אריק שרון. בימים אלה הוא משמש מנכ"ל החברה הכלכלית של עיריית רמת השרון, ובעברו שימש בתפקידים במשרד ראש הממשלה ובין השאר כיהן כמנהל תחום מדיניות חברתית במועצה לביטחון לאומי. ברשימה שהציגה קדימה לכנסת הנוכחית הוא הוצב במקום ה-34.

"אני מרגיש חלק אינטגרלי מהמפלגה", אמר צלנר לחדשות 2 באינטרנט. "אני רואה בה את ההזדמנות האמיתית של עם ישראל להחליף את הממשלה הזאת ולהנהיג את כל חלקי העם, לחבק את הציבור הערבי והציבור החרדי ולשנס מותניים מול האתגרים האמיתיים שנכונו לנו מחוץ".

ח"כ פלסנר: "מודה ללבני על תרומתה"

בסוף חודש מרס הפסידה לבני בפריימריז על הנהגת מפלגת קדימה, לשאול מופז. מופז קרא ללבני להישאר לצדו במפלגה, אך סירב לשריין לה מקום בהנהגתה. עם פרסום תוצאות הפריימריז, בהם זכתה ב-37% בלבד, התקשרה לבני למופז ובירכה אותו על הזכייה.

ח"כ יוחנן פלסנר מקדימה, אמר בתגובה להחלטתה של לבני להגיש את התפטרותה: "הצטערתי לשמוע על התפטרותה הצפויה של ח"כ ציפי לבני. אני מכבד את החלטתה ומודה לה על תרומתה הרבה להקמתה וביסוסה של מפלגת קדימה. קדימה חשובה ללבני ואני מאמין שהיא תמצא את הדרך להיות חלק מאיתנו גם אם לא מספסלי הכנסת".

כבר אחרי פרסום התוצאות, המשך פעילותה הציבורית והפוליטית ניצב בסימן שאלה. כעת נשאלת השאלה האם תמשיך לבני בפעילות מחוץ לכנסת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת