גדעון סער נגד התבטאות אולמרט: "ביקורת מופקרת ומבישה"

ראש הממשלה נתניהו אבל על מות אביו, אך בממשלה זועמים על התבטאותו של רה"מ לשעבר אהוד אולמרט, ברשת CNN, בה אמר כי אין לו ביטחון בנתניהו וברק. "הביקורת הזאת היא דבר מופקר ומביש", תקף הבוקר שר החינוך גדעון סער. "אולמרט פועל באופן חסר אחריות ופוגע באינטרסים הלאומיים של ישראל"

ביקורת חריפה בממשלה על התבטאותו של ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט, בה הביע חוסר אמון בראש הממשלה המכהן בנימין נתניהו. נתניהו, הנמצא באבל על מות אביו, עדיין לא הגיב לדבריו של אולמרט - אך שר החינוך גדעון סער משתלח באולמרט ומגנה אותה.

"הביקורת שהשמיע אולמרט היא דבר מביש ומופקר", אמר סער בתגובה לראיון שהעניק אולמרט אמש לכריסטיאן אמאנפור ברשת CNN. "נתניהו הוא ששם את הנושא האירני במרכז סדר היום, ואולמרט הוא שמחבל במאמצים הללו. ההתבטאויות שלו הן הבעייתיות".

"אולמרט פועל באופן חסר אחריות ופוגע באינטרסים הלאומיים של ישראל באופן שאין לו תקדים, בוודאי לגבי ראש ממשלה לשעבר", הוסיף סער.

גם שר הביטחון אהוד ברק תקף את התבטאויותיו של אולמרט - אך כיוון גם לדברים שהשמיעו לאחרונה ראש המוסד לשעבר מאיר דגן וראש השב"כ לשעבר יובל דיסקין. בנאום שנשא אמש, אמר ברק כי בנושא הגרעין האירני יש יותר מדי אנשים שלא מבינים מה האירנים עושים, ולא מבינים את גודל האיום - לרבות אנשים בתוך המערכת ומחוצה לה.

אולמרט: "לא סומך על האחראים לתקיפה"

בראיון המדובר שהעניק אמש אולמרט ב-CNN, תקף ראש הממשלה לשעבר את זה המכהן כיום. "פעולה צבאית היא המוצא האחרון כנגד אירן, ואני מעדיף שהתקיפה תהיה תקיפה אמריקנית עם גיבוי בינלאומי גדול. ישראל לא צריכה להוביל תקיפה באירן, אלא ארה"ב. ישראל יכולה להיות חלק מהמהלך, אך לא להוביל אותו", אמר אולמרט.

"אני מודאג", הוסיף אולמרט, "כי לא אני מקבל את ההחלטה אלא מישהו אחר. צריך שיהיה אמון מלא באלה שמקבלים את ההחלטות". לשאלה "אז אין לך אמון מלא בהם?" ענה אולמרט - "כך מתברר".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת